Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Bendrieji apskaitos principai (5)

Bendrieji apskaitos principai (5)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Bendrieji apskaitos principai. Įmonės principas. Įmonės tęstinumo principas. Periodiškumo principas. Pastovumo principas. Piniginio mato principas. Atsargumo principas. Kaupimo principas. Palyginimo principas. Neutralumo principas. Turinio svarbos principas. Išvados.

Ištrauka

Siekiant užtikrinti, kad visi suinteresuotieji asmenys, susipažindami su finansinės atskaitomybės duomenimis, būtų tikri, kad šiuos duomenis supranta taip, kaip juos traktavo atskaitomybės rengėjai, Tarptautiniuose apskaitos standartuose, Europos Sąjungos direktyvose, reglamentuojančiose buhalterinės apskaitos vedimą ir finansinės apskaitos parengimą, taip pat analogiškuose nacionaliniuose reglamentuose formuluojami Bendrieji apskaitos principai (BAP) – taisyklės, kuriomis vadovaujamasi rengiant finansinę atskaitomybę.
Atskaitomybė – tai sistema apibendrinančių ir tarpusavyje susijusių rodiklių, gautų iš einamosios apskaitos ir apibūdinančių visos ūkinės veiklos rezultatus per ataskaitinį laikotarpį.
Suvokti bendrųjų apskaitos principų prasmę geriausiai padeda jų pavadinimo vertimas iš anglų kalbos, kuri laikoma vienintele oficialia Tarptautinių apskaitos standartų komiteto, taip pat ir pačių standartų, kalba, juo labiau kad ne pažodžiui išversto šio komiteto lietuviškas variantas nevisiškai tiksliai atspindi bendrųjų principų prasmę.
Generally Accepted Accouting Principles verčiant požodžiui reiškia visuotinai pripažistus apskaitos principus. Taip juos ir reikia traktuoti. Apskaitos principų visuotinumas arba bendrumas reiškiasi dviem svarbiausiomis priežastimis:
1) jie yra visų bendrai pripažinti ir dėl to turi beveik įstatyminę galią, norsa gali būti ir nepatvirtinti jokiais vyriausybiniais potvarkiais.
2) Jais vadovaujasi, vesdami apskaitą ir rengdami finansinę atskaitomybę, vosose srityse (pramonėje, statyboje, žemės ūkyje, prekyboje ar kitur) dirbantys apskaitos darbuotojai.

Bendrieji apskaitos principai - yra nuostatos, kuriomis grindžiamos kiekvienos laisvosios rinkos šalies konceptualios taisyklės. Patys bendrausi apskaitos principai apibrėžti Tarptautiniuose apskaitos atandartuose ir Europos Sąjungos ketvirtojoje direktyvoje. Tai įmonės tęsiamos veiklos, kaupimo, apskaitos pastovumo (nuoseklumo) ir atsargumo (apdairumo) principai. Trys iš jų ( įmonės tęsiamos veiklos, kaupimo ir apskaitos pastovumo) deklaruojami ir 1992 m. Birželio 18 d. Priimtame LR buhalterinės apskaitos pagrindų įstatyme. Tai, kad jame nekalbama apie atsargumo principą, dar nereiškia, jog mūsų šalies apskaitininkai turėtų ji ignaruoti. Įstatyme, be kito ko, nurodoma, kad Lietuvos įmonių apskaitininkai, įgyvendindami visuose laisvosios rinkos šalyse priimtą finansinės atskaitomybės sistemą, privalo vadovautis Tarptautiniais apskaitos standartais bei Europos Sąjungos direktyvomis, kur deklaruojamas ir pastarasis principas. Kita vertus,atsargumas kaip ir visi bendrieji apskaitos principai, nėra primesti iš šalies. Juos reikia laikyti vidine, natūralia apskaitos būsena, apskaitos principai turi lemti kiekvieno buhalterio mąstymo kultūrą, bei jo profesinį elgesį. Tuo tarpu kiekviena bent mažiausią darbo patirtį konkurencijos sąlygomis turintis apskaitos darbuotojas, kaip ir kiekvienas kvalifikuotas vadybininkas ar sumanus savininkas, visuomes turėtų elgtis apdariai.
Labai svarbu suvokti bendrųjų apskaitos principų reikšmę jų vietą bendrojoje apskaitos ir atskaitomybės reglamentavimo sistemoje (1 schema).
1 schema. Bendrieji apskaitos principai fuormuojant įmonių apskaitos politiką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis23.63 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrieji apskaitos principai (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Anykščių Antano Vienuolio gimnazija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais