Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Trumpalaikių įmonės skolų ir įsipareigojimų apskaita

Trumpalaikių įmonės skolų ir įsipareigojimų apskaita

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Trumpalaikių įmonės skolų ir įsipareigojimų apskaita. Ilgalaikių skolų einamųjų metų dalis. Lizingo (finansinės nuomos) įsipareigojimai. Prekybos skolos. Finansinės skolos. Skolos tiekėjams. Gauti išankstiniai apmokėjimai. Su darbo santykiais susiję įsipareigojimai. Mokėtinas darbo užmokestis. Mokėtinas gyventojų pajamų mokestis. Mokėtinos socialinio draudimo įmokos. Mokėtinos garantinio fondo įmokos. Kitos išmokos dirbantiesiems. Atostoginių kaupimai. Atidėjimai. Kitos mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai. Mokėtini dividendai. Sukauptos sąnaudos. Mokėtinas PVM mokestis. Praktinė dalis. Išvados.

Ištrauka

Kreditoriniai įsiskolinimai, kaip daugelis kitų ekonominių reiškinių, išties nevienareikšmiai, jie – ir geri, ir blogi. Priklauso nuo to, kokios tos skolos ir kokiame kontekste jas vertinsime. Ne veltui didysis skolininkas H. de Balzakas yra pasakęs: "Turėti skolų, vadinasi, šį tą jau turėti".
Kiekvienai įmonei labai svarbu ne tik stebėti, kaip skolas padengia jos kontrahentai, bet ir pačiai laiku atsiskaityti su savo kreditoriais, įvykdyti kitus įsipareigojimus tretiesiems asmenims, su kuriais įmonę sieja įsipareigojimai sumokėti šiems asmenims tam tikrą pinigų sumą arba atlikti tam tikrus darbus ar patiekti prekes, už kurias tretieji asmenys sumokėjo iš anksto. Todėl jie reikalauja labai kruopštaus tyrimo ir nuolatinio apskaitos darbuotojų dėmesio.

Darbo objektas – Buhalterinė apskaita
Darbo tikslas – Išnagrinėti įmonės skolų ir įsipareigojimų apskaitą
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti per vienerius metus mokėtinų sumų bei įsipareigojimų sąskaitų sudedamąsias dalis;
2. Pateikti teorinius sąskaitų korespondencijų paaiškinimus;
3. Pritaikyti praktinius pavyzdžius.


Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai įmonės balanse užima svarbią vietą. Turėdamos šią informaciją įmonės kontroliuoja pinigų srautus. Šiam apskaitos barui buhalterijoje skiriamas ypač didelis dėmesys. Įmonėms būtina sekti įsiskolinimo padengimo terminus. Balanse visos skolos suskirstytos pagal skolų rūšis, atsižvelgiant į skolintojų kategorijas bei jų apmokėjimo laiką. Pagal apmokėjimo laiką įsipareigojimai skirstomi į ilgalaikius ir trumpalaikius.
Įsiparegojimas apibrėžiamas kaip prievolė, atsirandanti dėl atliktų ūkinių operacijų, kuri turės būti įvykdyta ir kurios dydį galima objektyviai nustatyti.
Įsipareigojimai skirstomi į ilgalaikius ir trumpalailius.
Ilgalaikiai įsipareigojimai yra tokie, už kuriuos įmonė privalo atsiskaityti praėjus vieneriems metams nuo balanso sudarymo datos.
Trumpalaikiai įmonės įsipareigojimai, tai tokie įsipareigojimai, kurios įmonė privalo įvykdyti per ateinančius ataskaitinius metus.
Įmonės gali turėti įvairių įsipareigojimų – kredito įstaigoms, prekibinių ir kt. Įmonės skolinasi tada, kai gamybinei ir komercinei veiklai trūksta savų lėšų. Ilgalaikės skolos suteikiamos ilgiasniam laikui. Skolas reikia grąžinti bankams nustatytais terminais mokant palūkanas.
Įvairaus turto įmonės gali įsigyti lizingu (finansinės nuomos būdu). Lizingas – tai išperkamoji nuoma, kai bankas (lizingo kompanija) finansuoja ilgalaikio turto (nekilnojamojo arba gamybos įmonių) įsigijimą. Tačiau šis turtas nuosavybės teise iki termino pabaigos priklauso finansinei institucijai (vadinamasis finansinis lizingas). Lizingas naudingas klientui, nes jis įsigytą turtą pradeda eksploatuoti iš karto, o pinigai mokami sutartais atsiskaitymo periodais.
Įmonės įsipareigojimai – tai įmonės įsiskolinimas bankams, kitoms įmonėms, organizacijoms, įstaigoms ir asmenims.
Plačiąja prasme jį galima apibūdinti kaip tam tikro ūkio subjekto įsiskolinimą kitiems subjektams (juriniams ir fiziniams asmenims), vadinamiems kreditoriams. Ne laiku grąžintas kreditorinis įsiskolinimas prilygsta beprocenčiam kreditui. Įmonės visada privalo atsiskaitymuose atskirai registruoti debitorinį ir kreditorinį įsiskolonimus. Jie parodomi skirtinguose balanso pusėse.
Prekybinės skolos – tai įmonės įsipareigojimai kitoms įmonėms bei organizacijoms už iš jų pirktas prekes, atliktus darbus ir gautas paslaugas. Dažniausiai pasitaiko įsiskolinimas tiekėjams ir rangovams. Rangovais vadinamos organizacijos, pagal užsakymą atliekančios darbus. Įsiskolinimas susidaro, kai apmokama ne iš karto arba ne iš anksto (avansu) už gautas prekes, atliktus darbus ir paslaugas, o po tam tikro laiko. Tuo atveju tiekėjai ir rangovai tampa kreditoriais. Kreditorinis įsiskolinimas gali būti organizacijoms (techninio aptarnavimo, paslaugų įmonėms ir kt.). Tiekėjams bei rangovams atskiros rūšies įsiskolinimą sudaro skolos pagal išduotus vekselius ir čekius. Šiuos skolos dokumentus įmonė gali naudoti, kai neturi lėšų apmokėti partneriams už įsipareigojimus. Tokiu atveju įsiskolinimas pereina iš vienos formos į kitą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis34.85 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Trumpalaikiu imones skolu ir isipareigojimu apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais