Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Pajamų, sąnaudų pripažinimas ir apskaita gamybinėse įmonėse

Pajamų, sąnaudų pripažinimas ir apskaita gamybinėse įmonėse

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Pajamų ir sąnaudų samprata, reikšmė, jų rūšys. Pajamų ir sąnaudų pripažinimas ir registracija apskaitoje. Pajamų ir sąnaudų pripažinimas reglamentuojamas teisiniai aktais. Sąnaudų pripažinimas. Pajamų pripažinimas. Pajamų ir sąnaudų registravimas apskaitoje. Pajamų ir sąnaudų apskaita UAB "". Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Įmonė – tai pelno siekiantis ūkio subjektas. Įmonės pagrindinis tikslas iš savo veiklos gauti pelną. Pelnui gauti turime uždirbti pajamas, o tas pajamas uždirbant patiriame tam tikras sąnaudas. Kadangi įmonės veiklos ataskaitinio laikotarpio finansinis rezultatas (pelnas ar nuostolis) turi būti nustatytas patikimai, tam reikia palyginti šio laikotarpio pajamas su joms uždirbti padarytomis sąnaudomis. Tam ypatingą dėmesį skiria tiek įmonės valdytojai, tiek ir išoriniai informacijos vartotojai - esantys bei potencialūs akcininkai, kreditoriai. Be abejonės, pajamų ir sąnaudų apskaita aktuali ir mokesčių institucijoms. Atsižvelgiant į išsamias daugelio autorių publikacijas bei teisės aktų pokyčius pajamų ir sąnaudų apskaitos atžvilgiu, tampa aišku, jog mano pasirinkta tema nėra pirmą kartą apibendrintas, anksčiau nenagrinėtas klausimas. Vis dėlto, įvertinus naujai įsigaliojusius įstatymus ar jų pakeitimus bei išstudijavus pastarųjų metų literatūrą, tema įgyja šiek tiek naujumo.
Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti pajamų ir sąnaudų rūšis, jų apskaitos ypatumus, vertinimo kriterijus, pripažinimo bruožus bei grupavimą.
Kursiniame darbe keliami tokie uždaviniai:
1. pristatyti pagrindines pajamų ir sąnaudų sąvokas;
2. išanalizuoti svarbiausius pajamas ir sąnaudas reglamentuojančius teisinius aktus;
3. išnagrinėti pagrindinius gamybinių įmonių pajamų ir sąnaudų pripažinimo apskaitoje atvejus;
Darbas suskirstytas į du teorinius skyrius, kuriuose išsamiai analizuojami pajamų ir sąnaudų klausimai, glaustai apibendrinama pateikta informacija. Visose darbo dalyse aptartos pagrindinės pajamų ir sąnaudų temos: reglamentavimas, pripažinimas, apskaita. Pajamos ir sąnaudos analizuojamos ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Tai atliekama trečiame darbo skyriuje. Pasirinkta UAB "Žalioji gryčia" ir analizuojama šios įmonės sąnaudų ir pajamų sudėtis.
Ruošiant šį kursinį, buvo remiamasi įvairiais šaltiniais: knygomis, internetu, teisės aktų baze ir kita. Analizuojant literatūrą, daugiausiai aktualios informacijos pavyko rasti norminiuose teisės aktuose.. Literatūros sąraše nurodyti tik tie šaltiniai, kurie buvo panaudoti darbe. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Dydis62.75 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pajamu sanaudu pripazinimas ir apskaita gamybinese imonese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. V. Savickas
Pasidalink su draugais