Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Buhalterinės apskaitos ciklo baigimas

Buhalterinės apskaitos ciklo baigimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Ataskaitinis laikotarpis. Ataskaitinio laikotarpio nustatymas. Duomenų kaupimo ir palyginimo principų esmė. Pajamos – sąnaudos. Įplaukos – išlaidos. Darbinė atskaitomybės lentelė. Darbinė atskaitomybės lentelė. Darbinės atskaitomybės lentelės paskirtis. Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas. Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas nenaudojant 39 sąskaitos.

Ištrauka

Taigi, vienu metu vyksta keletas ciklų, tačiau apskaitos požiūriu, įmonės veikla negali tęstis neribotai.Todėl įmonės veikla yra dirbtinai skaidoma į ataskaitinius laikotarpius. Ataskaitinis laikotarpis – tai valdžios organų nustatytas laiko tarpas (vieni metai), kuriam pasibaigus, apskaičiuojamas įmonės ūkininkavimo rezultatas – pelnas arba nuostolis.Tačiau įmonės vadovybei ar savininkams pageidaujant, ataskaitinis laikotarpis gali būti suskaidomas į ketvirčius, mėnesius, dekadas ir pan.

Ataskaitinio laikotarpio nustatymas - tai yra sutartinis laikas, per kurį vykdoma įmonių komercinių operacijų apskaita. Siekiant nustatyti finansinį rezultatą,pelną arba nuostolį.Finansinės apskaitos paruošimas parodo tos datos įmonės finansinę padėtį. Dažniausiai paskaitiniu laikotarpiu pasirenkami yra kalendoriniai metai nors kaip žinome geriau išanalizuoti ir stebėti finansinę veiklą, gali būti pasirinktas ketvirtis arba mėnuo,bet nemažai firmų pasirenka ir vieno mėnesio ar keturių savaičių apskaitinį laikotarpį siekdamos kai kurių savo vidinės atskaitomybės tikslų. Paprastai apskaitinis laikotarpis sutampa su kalendoriniais metais. Tačiau kai kurios įmonės veikia ir finansiniais metais. Finansiniai metai - tai 12 mėnesių apskaitinis laikotarpis,kuris gali sutapti arba nesutapti su kalendoriniais metais,kai kurių įmonių finansinių metų pabaiga yra birželio 30d.
Kai įmonės apskaitinių metų pabaiga nesutampa su kalendoriniais metais, sakoma, kad ji veikia finansiniais metais.
Būna ir tokių įmonių,kurios pasirenka finansinių metų pabaigą,sutampančią su jų sezonines veiklos pabaiga arba kai ji pasiekia žemiausią tašką.Dažniausiai taip daro kai kurių kurorto įstaigos. Metinės finansinės ataskaitos rengiamos finansinių metų pabaigoje, nors gali būti sudaromos ir tarpinės ataskaitose.Pasaulio įmonių praktika rodo, kad finansinių metų ataskaitos sudaromos ir balandžio 30d.,ir rugsėjo 30d.,ir spalio 30d.,ir kurį nors kitą mėnesį.
Nustatyto apskaitinio laikotarpio finansinės ataskaitos turi būti parengtos laiku ir tinkamos naudoti.Todėl įmonės buhalteris turi įvertinti kiekviena ūkinę operacija pagal tai kaip ji susijusi su apskaitiniu laikotarpiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis14.73 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buhalterines apskaitos ciklo baigimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais