Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Auditoriaus darbo dokumentai

Auditoriaus darbo dokumentai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbo dokumentų apibūdinimas ir reikšmė. Darbo dokumentų funkcijos, forma ir turinys. Darbo dokumentų klasifikavimas. Išvados.

Ištrauka

Rašomo referato tema "Auditoriaus darbo dokumentai".

Darbo tikslas – supažindinti su auditoriaus darbo dokumentų reikšme. Tų dokumentų funkcijomis, forma, turiniu bei klasifikavimu.

Darbo uždaviniai:
Apibrėžti audito darbo dokumentų ąvoką;
Paaiškinti audito būtinumo reikšmes;
Trumpai apžvelgti auditoriaus darbo dokumentų funkcijas, formą ir turinį;
Supžindinti su šių dokumentų kalsifikavimu.

Darbo dokumentais vadinama visa audito medžiaga, kurią audito metu parengia pats auditorius, arba kuri jam parengiama, taip pat kita auditoriaus medžiaga, kuria jis disponuoja. Darbo dokumentai gali būti fiksuojami įvairiomis formomis: raštu popieriuje, filmo juostoje, naudojantis elektroninės technikos ir kitokiomis priemonėmis.
Audito įstatyme, nacionaliniuose ir tarptautiniuose audito standartuose reglamentuoti svarbiausi darbo dokumentų bei jų rengimo aspektai. Lietuvos Respublikos audito įstatyme nurodyta, kad įmonė Archyvų įstatymo nustatyta tvarka privalo saugoti audito darbo dokumentus 10 metų. Audito įmonėms kyla klausimas, kaip saugoti darbo dokumentus kaip audito įrodymą. Literatūroje pateikta informacija, kad vakaruose iki 5 metų darbo dokumentus saugoja 13 proc. audito įmonių, iki 10 metų – 37 proc., o 17 proc. įmonių – nuolatos. Vakarų autoriai nerekomenduoja naikinti tokių dokumentų, kurie buvo naudojami kaip įrodymas teisme. Audito įstatyme reglamentuota, kad darbo dokumentai yra audito įmonės nuosavybė ir negali būti perduoti tretiesiems asmenims be audituotos įmonės arba užsakovo sutikimo. Darbo dokumentai naudojami suplanuoti tokioms procedūroms, kurios numatytos audito standartuose, ir darbams, nurodytiems audito sutartyje. Jie leidžia kryptingai atlikti numatytą darbą, užfiksuoti jį ir gautus rezultatus. Darbo dokumentai padeda kontroliuoti padėjėjų darbą ir apibendrinti gautus rezultatus. Darbo dokumentuose numatomas ne tik atliktinų darbų aprašymas (audito programos), bet ir jų nuoseklumas, atlikimo laikas ir kt. Dalis audito procedūrų susijusios su praėjusių metų auditu. Tai neištaisytos ankstesnių metų klaidos, vidaus kontrolės silpnosios vietos ir kt. Aukštesnes pareigas einantis audito grupės narys gauna iš padėjėjų medžiagą, peržiūri ją ir apibendrinęs surinktus duomenis pateikia darbo dokumentus atsakingam auditoriui. Taip darbo dokumentų pagrindu vykdoma atliekamų procedūrų ir gautų rezultatų kontrolė.
Auditorius privalo dokumentuoti visus faktus, procesus, operacijas ir kitus dalykus, pateikiančius esminius duomenis auditoriaus išvadai parengti (auditoriaus nuomonei pagrįsti) ir įrodančius, jog auditas buvo atliktas pagal bendruosius apskaitos principus ir šalyje galiojančius apskaitos ir audito įstatymus.
Darbo dokumentai reikšmingi įvairiais audito etapais. Ypač jie svarbūs:
1) sudarant audito planą;
2) atliekant auditą;
3) apibendrinant audito rezultatus;
4) rengiant auditoriaus išvadą ir formuluojant auditoriaus nuomonę;
5) atliekant audito kontrolę ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis17.83 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auditoriaus darbo dokumentai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • V. Vaičiūnienė
Pasidalink su draugais