Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbo užmokesčio apskaita (2)

Darbo užmokesčio apskaita (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Darbo apmokėjimas. Darbo užmokesčio organizavimo ypatumai. Darbo apmokėjimas esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų. Kasmetinių atostogų apmokėjimas. Apmokėjimas darbuotojo ligos atveju. Darbo užmokesčio apmokestinimas. Valstybinio socialinio draudimo įmokos. Įmokos į garantinį fondą. Minimalus darbo užmokestis. Darbo užmokestis už dirbtą laiką. Tendencijos darbo apmokėjime. Motyvacinis vaidmuo ir sudėtis. Atlyginimas už darbą. Išoriniai veiksniai. Vidiniai veiksniai. Darbo užmokesčio formos. Vienetinės darbo užmokesčio forma ir jos atmainos. Laikinės darbo užmokesčio forma ir jos atmainos. Darbo užmokesčio struktūra. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Dauguma žmonių gauna savo gamybos produkto dalį "darbo užmokesčio" forma;šis terminas ekonomikos teorijoje vartojamas bet kokiam darbo arba paslaugos apmokėjimui apibūdinti. Įvairūs darbininkai ir kitokie dirbantys žmonės gauna darbo užmokestį kaip atlyginimą už dalyvavimą gamyboje savo pastangomis – protinėmis arba fizinėmis. Nors kai kuriuose visuomenės sluoksniuose šis atlyginimas kilnesniu "algos" terminu, esmė visais atvejais lieka ta pati ir kitoks apibrėžimas čia nereiškia kokių nors principinių skirtmų.
Atlyginimas už darbą yra samdomųjųdarbuotojų kiekybinis reliatyvios vertės matas. Jis ne tik tiesiogiai veikia daugumos žmonių gyvenimo lygį, bet ir visuomeninę padėtį bei pripažinimą įmonės viduje ir už jos ribų. Todėl atlyginimas už darbą turi būti ne tik teisingas, bet ir reikšmingas. Darbuotojams labai svarbu palyginti tai, ką jie gavo už darbą, ir tai, ką jie tikėjosi už jį gauti. Todėl atlyginant už darbą organizacijose turi būti aiškiai parodytas darbinio aktyvumo, kokybiško ir punktualumo darbo atlyginimo mechanizmas.
Darbo apmokėjimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos darbo kodekso XV skyrius "Darbo užmokestis. Garantijos ir kompensacijos".

Darbo tikslas – susipažinti su įvairiomis darbo užmokesčio rūšimis.

Darbo objektas – darbo užmokesčio apmokėjimo rūšys.

Darbo uždaviniai:
Išsiaiškinti darbo apmokėjimo sąlygas;
Susipažinti su darbo užmokesčio rūšimis;
Išnagrinėti darbo užmokesčio formas;
Palyginti darbo užmokesčio išorinius ir vidinius veiksnius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Dydis58.45 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio apskaita (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais