Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsiskaitymų su atskaitingais asmenimis apskaita. Įmonės skolų ir įsipareigojimų apskaita. Abejotinų skolų dydžio apskaičiavimas ir beviltiškų skolų nurašymas

Atsiskaitymų su atskaitingais asmenimis apskaita. Įmonės skolų ir įsipareigojimų apskaita. Abejotinų skolų dydžio apskaičiavimas ir beviltiškų skolų nurašymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įžanga. Atsiskaitymų su atskaitingais asmenimis apskaita. Atsiskaitymų su atskaitingais asmenimis apskaita. Atsiskaitymų su atskaitingais asmenimis apskaitos kortelės pavyzdys. Apskaitoje registruojant atskaitingai išduotas sumas dažniausiai daromos tokios klaidos. Įmonės skolų ir įsipareigojimų apskaita. Ištrauka iš balanso. Bendroji kreditorinių įsiskolinimų apskaitos schema. Svarbiausios įmonės skolų ir įsipareigojimų rūšys bei jų apskaita. Sukauptų sąnaudų registravimas Didžiosios knygos sąskaitose. Ateinančių laikotarpių pajamų registravimas Didžiosios knygos sąskaitose. Abejotinų skolų dydžio apskaičiavimas. Pardavimų pajamų neapmokėjimo analizė. Įmonės pirkėjų skolų analizė. Prognozuojamos beviltiškų skolų sąnaudų sumos apskaičiavimas. Beviltiškų skolų nurašymas. Abejotinų pirkėjų įsiskolinimų nurašymas ir beviltiškų skolų sąnaudų registravimas tiesioginiu būdu. Išvados.

Ištrauka

Svarbiausia buhalterinės apskaitos priedermė – padėti pažinti realų mus supantį pasaulį ir atspindėti jį universalia verslo kalba. Viena iš sėkmingų verslo plėtojimo sąlygų – deramas informacijos, ypač apkaitinės, reikšmės įvertinimas ir gebėjimas tinkamai pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis.
Apskaita atlieka reikšmingą vaidmenį ūkiniame ir socialiniame visuomenės gyvenime. Atspindėdama įvairias jos vystymosi sritis, pati apskaita įgijo sudėtingą vidinę struktūrą, tapo reiškiniu, kuris daro įtaką daugelio gretutinių mokslo ir praktinės veiklos sričių.
Daugelio šalių mokslininkai mėgina išspręsti dilemą: buhalterinė apskaita – mokslas ar menas? Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti tikriausiai nė neįmanoma. Tačiau galima drąsiai teikti, kad buhalterinė apskaita – socialinis, t. y. visuomeninis, mokslas, nes atspindi sudėtingus visuomenėje vykstančius procesus.

Atskaitingu laikomas asmuo, kuris yra įmonės atskaitingai paėmęs pinigų arba prekių ( arba įmonės vardu turi pinigus ar prekes priimti iš kitų asmenų) ir už kuriuos ( kurias) turi atsiskaityti įmonės nustatyta tvarka, pateikdamas pinigų, prekių gavimą arba išleidimą (sunaudojimą) patvirtinančius juridinę galią turinčius dokumentus. Nors "atskaitingas asmuo" ir " materialiai atsakingas asmuo" – skirtingos sąvokos, tačiau tai gali būti ( ir dažnai būna ) vienas ir tas pats žmogus, kuris tam tikru teisiniu pagrindu atsako už jam pavestą tvarkyti turtą ir yra įpareigotas atsiskaityti už šio turto naudojimą ir išleidimą.
Apskritai kalbant, atsakomybę už patikėto turto išsaugojimą reikėtų apibrėžti ne tik materialiai atsakingų ar galinčių tapti atsakingais, bet ir visų kitų įmonės darbuotojų darbo sutartyje. Jeigu tai ir nepadėtų per teismą išreikalauti iš jų žalos kompensavimo, atsakomybės konstatavimas dažniausiai drausmina darbuotojus ir potencialius vagišius.
Atsakingi asmenys inventorizacijos metu:
Atskaitingas asmuo – įminės administracijos vadovo (savininko) paskirtas įmonės darbuotojas, kuriam pavedama gauti pinigų iš įmonės kasos, vykti į komandiruotę, gauti pinigus iš kitų juridinių ar fizinių asmenų už prekes arba paslaugas, mokėti pinigus kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims už prekes ar paslaugas, o gautus ir sumokėtus pinigus atsiskaityti įmonės nustatyta tvarka pateikiant pinigų gavimą ir panaudojimą patvirtinančius dokumentus.
Atsakingas asmuo – įmonės administracijos vadovo ( savininko) paskirtas įmonės darbuotojas, kuriam pavesta priimti, saugoti ir išmokėti pinigus arba priimti, saugoti, naudoti, perdirbti, gaminti, išduoti( perduoti, parduoti, grąžinti) turtą.
Materialiai atsakingas asmuo – įmonės darbuotojas, su kuriuo sudaryta raštiška visiškos materialinės atsakomybės už perduoto jam saugoti, apdirbti, parduoti( išduoti), transportuoti arba panaudoti gamybos procese turto išsaugojimą sutartis; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Dydis73.52 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsiskaitymu su atskaitingais asmenimis apskaita. Imones skolu ir isipareigojimu apskaita. Abejotinu skolu dydzio apskaiciavimas ir beviltisku skolu nurasymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais