Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos kompiuterizavimas įmonėse

Apskaitos kompiuterizavimas įmonėse

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos kompiuterizavimas įmonėse. Kompiuteriai ir internetas įmonėse. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos šalies pagrindinis tikslas – užtikrinti savo gyventojų aukštą gyvenimo lygį, o tai įmanoma pasiekti tik sėkmingai plėtojant verslą. Įmonės veiklos esmę sudaro jos siekis tenkinti tam tikrus visuomenės ar jos narių poreikius. Tų poreikių tenkinimo lygis daugiausiai priklauso nuo įmonių būklės, jų sugebėjimo prisitaikyti prie kintančių visuomenės poreikių ir dirbti taip, kad iš gautų pajamų galėtų padengti savo išlaidas ir dar galėtų tą veiklą plėtoti.
Esant dabartiniam gamybos išsivystymo lygiui, be daugelio kitų problemų, vis svarbesne tampa verslo informacinio apsirūpinimo problema. Versle, ūkinėje veikloje, rinkoje jau neįmanoma apsieiti be kompiuterinio informacijos apdorojimo, be informacijos ir komunikacijos technologijų. Informacinės sistemos vaidina vis didesnį vaidmenį valdyme ir politikoje, jau nekalbant apie mokslą, švietimą ir kultūrą. Naujos technologijos sparčiai keičia visas žmogaus veiklos sritis, keičia pačią visuomenę.
Verslo problemoms spręsti skiriamos įvairios informacinės sistemos, iš kurių atskirą grupę sudaro verslo valdymo sistemos įmonių apskaitai kompiuterizuoti. Verslo valdymo sistemos Lietuvoje pasirodė prieš gerą dešimtmetį, tačiau iki šiol susiduriama su eile problemų susijusių su jų pasirinkimu, diegimu ir naudojimu.
Kompiuterinė verslo valdymo sistema yra neatsiejama šiuolaikinių įmonių valdymo priemonė. Sėkmingai parinkta ir įdiegta verslo valdymo sistema gali pagreitinti verslo procesus ir suteikti pranašumą prieš konkurentus, ir priešingai – sistema, neatitinkanti įmonės poreikių, gali stabdyti jos veiklą ir net privesti iki bankroto.
Jau beveik tapo įprasta, jog kiekviena įmonė turi kompiuterizuotą buhalteriją, tačiau dar ir mūsų dienomis pasitaiko išimčių, kai nesiskundžiama apskaitą tvarkant rankiniu būdu. Šiais informacijų ir technologijų laikais, kai mokslas ženkliai žengia pirmyn, buhalterio (apskaitininko) darbas taip pat įgauna pagreitį: atsiranda vis naujesni reikalavimai, bei papildomas dokumentacijos kiekis, kuris apsunkina darbą. Įmonės tvarkančios apskaitą rankiniu būdu, daugėjant operacijų, anksčiau ar vėliau nutaria įsigyti kompiuterinę verslo valdymo sistemą.
Šio darbo pagrindinis tikslas atskleisti apskaitos kompiuterizavimo esmę ir parodyti jos privalumus. Darbas parašytas remiantis knygomis ir straipsniais apie informacines technologijas, bei kompiuterizavimą įmonėse, kurie tiksliausiai apibūdina nagrinėjamą temą.


Žmogus būdamas valdymo objektu savo darbe naudojasi įvairiomis techninėmis priemonėmis, padedančiomis geriau atlikti jam pavestas funkcijas. Tokios priemonės yra kompiuteriai, kuriais dirba gamybos, paslaugų ir kt. sričių specialistai. Vieniems kompiuteriai – tik tokios techninės priemonės, kuriomis atliekamos aritmetinės bei kai kurios duomenų apdorojimo ir tvarkymo operacijos. Kitiems – jie yra duomenų kaupyklės ir priemonės, kuriomis galima automatizuotai atlikti sudėtingus matematinius, ekonominius ir kitus darbui imlius skaičiavimus. Jie kompiuterį naudoja kaip papildomą atmintį, kurioje laiko reikalingą normatyvų, žinių ir kt. informacijos, kurią galima greitai rasti. Tretiems – tai intelektualios priemonės, kuriomis naudojantis galima analizuoti ir vertinti valdant susidariusias situacijas, kurios reikalauja greitų ir sudėtingų skaičiavimų; vertinti ir lyginti tarpusavyje sprendimų alternatyvas ir pan.[4]
Esant dabartiniam gamybos išsivystymo lygiui, verslo projektavimo ir valdymo veiksmingumas vis labiau siejamas su naujų metodų ir informacinių technologijų naudojimu.
Įvairiems darbams organizacijoje vykdyti reikia rinkti, laikyti ir apdoroti daug informacijos, o tam sugaištama daug laiko. Pats darbas su informacija daugeliu atveju techninio pobūdžio, todėl nesunkiai kompiuterizuojamas. Tai daroma kuriant informacijos apdorojimo sistemas. Bene paprasčiausios ir labiausiai paplitusios yra apskaitos duomenų apdorojimo sistemos. Dažniausiai kompiuterizuojamas iš darbo barų yra apmokėjimo už darbą apskaita. Valdymo sprendimams priimti kuriamos sprendimų informacinės sistemos (sprendimų priėmimo, sprendimų priėmimo proceso informacinio palaikymo, informacinio aprūpinimo). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis385.18 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos kompiuterizavimas imonese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais