Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Įmonių pelno apmokestinimas Europos Sąjungos (ES) šalyse ir Lietuvoje: problemos ir perspektyvos

Įmonių pelno apmokestinimas Europos Sąjungos (ES) šalyse ir Lietuvoje: problemos ir perspektyvos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių sistema Lietuvoje. Mokesčių klasifikacija. Mokesčių funkcijos. Mokesčių apmokestinimo principai ir uždaviniai. Pelno mokesčio apibūdinimas. Pelno apmokestinimas Europos sąjungos šalyse ir Lietuvoje. Europos Sąjungos (ES) šalių ir Lietuvos įmonių apmokestinimo problemos ir jų perspektyvos. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (1).

Ištrauka

Mokesčiai yra ūkio subjektų ir gyventojų privalomieji mokėjimai valstybei. Jie atsirado, kai tik susikūrė valstybė. Pelno mokestis yra ne tik biudžeto finansavimo priemonė, bet ir valstybinio reguliavimo įrankis. Reguliavimas mokesčių pagalba Lietuvoje jau pripažintas neefektyviu, mokesčių teisinės bazės sutvarkymo programoje nustačius, kad mokesčiai skiriami biudžetų ir fondų pajamoms sukaupti. Tačiau kol taikomas pelno mokestis, šio ir mokesčių neutralumo principo nepavyks įgyvendinti. Pelno mokestis savo esme sąlygoja reguliavimą, nes pelno mokestis taikomas sėkmingiems verslams. Bausmė už sėkmę niekuomet nebuvo geru skatinimo ar reguliavimo pavyzdžiu. Be to, kol yra pelno mokestis, tol išlieka valstybės diskrecija pripažįstant pajamas bei išlaidas. Taigi, atsisakius mokesčių reguliuojamojo vaidmens ir siekiant mokesčių neutralumo, iškyla būtinybė panaikinti pelno mokestį.
Nagrinėjama tema aktuali, nes pelno mokesčio našta tenka ne tik įmonei, bet ir vartotojui t.y prekių ir paslaugų pirkėjui.
Šiame darbe tikimasi sužinoti bei atskleisti, kas sudaro mokesčių sistemą Lietuvoje, ir kokias funkcijas atlieka mokesčiai. Kokių priemonių imtis, kad būtų panaikintas pelno mokestis.
Darbo tikslas – sužinoti, kokie Lietuvoje yra mokesčių apmokestinimo uždaviniai ir principai, kokie įstatymai reglamentuoja pelno mokestį, kokius reikalavimus kelia Europos Sąjunga pelno apmokestinimui, kodėl reikia naikinti pelno mokestį.
Objektas – Lietuvos ir Europos Sąjungos šalių įmonių pelno apmokestinimas. Jų problemos ir perspektyvos.
Mokesčio objektas yra visa tai, už ką reikia mokėti mokestį: įvairių rūšių pajamos (pelnas), prekės ir paslaugos, įvairių rūšių turtas, darbinis veiksnumas, pajėgumas, pretenzijų dydis.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti mokesčių sistemos sampratą;
2. Apibūdinti apmokestinimo uždavinius ir principus;
3. Pateikti pelno mokestį reglamentuojančius įstatymus;
4. Apžvelgti pelno mokesčio įtaką verslui;
5. Pasiūlyti palankesnes sąlygas pelno mokesčio panaikinimui;
6. Ištirti Lietuvos ir ES šalių įmonių pelno apmokestinimo problemas ir perspektyvas.
Metodogija:
Mokslinė literatūra;
Statistinė medžiaga;
Dokumentai, įstatymai, norminai aktai;
Spauda bei internetas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Dydis52.83 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu pelno apmokestinimas Europos Sajungos (ES) salyse ir Lietuvoje problemos ir perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais