Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsiskaitymų už darbą organizavimas kompiuterizuotoje darbo užmokesčio apskaitoje (2)

Atsiskaitymų už darbą organizavimas kompiuterizuotoje darbo užmokesčio apskaitoje (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Atsiskaitymų už darbą apskaitos ypatybės. Atsiskaitymų už darbą organizavimas kompiuterizuotoje darbo užmokesčio apskaitoje. Informacijos klasifikatorių rengimas. Pradinės kintamosios informacijos paruošimas. Normatyvinių žinynų formavimas. Rezultatinės informacijos formavimas ir naudojimas. Apskaitos kompiuterizavimo efektyvumas. Išvados.

Ištrauka

Darbo užmokestis visada buvo aktuali socialinė, teisinė ir ekonominė problema. Darbo apmokėjimas orientuojamas į socialinę partnerystę darbe, kai svarbus ne tik darbo apmokėjimas, bet ir jo organizavimas tokiu lygiu, kuris užtikrintų darbuotojo ir jo šeimos gyvybines reikmes tam tikroje gamtinėje aplinkoje bei jo socialinį prestižą.
Darbo užmokesčio apskaita – tai sunkus, didelio kruopštumo reikalaujantis darbas. Užmokesčio už darbą apskaita teikia iki 40% ir daugiau visos apskaitinės informacijos ekonominių rodiklių. Šios apskaitos aktualumas didėja ir dėl to, kad priskaičiuotos darbo užmokesčio sumos turi būti įskaitytos į įmonių gaminių ir paslaugų savikainą. Apskaičiuojant uždarbio sumas, jas grupuojant pagal įvairius požymius, tenka naudotis didelės apimties normatyvinių žinynų informacija, atlikti daug loginių operacijų, sudaryti įvairius apskaitos registrus ir atskaitomybę, kurią nustatytais terminais įmonė privalo teikti išoriniams informacijos vartotojams. Todėl šis apskaitos baras reikalauja nemažų darbo sąnaudų [1, 2].
Gerai organizuota darbo ir darbo apmokėjimo apskaita padeda racionaliau panaudoti darbo laiką, gerinti pagamintų produktų ir atliktų darbų kokybę, sudaro galimybę laiku atsiskaityti su įmonės darbuotojais. Darbo apmokėjimo apskaitai keliami šie uždaviniai:
operatyviai įforminti pirminiuose dokumentuose kiekvieno darbuotojo darbo sąnaudas ir atliktą darbą;
teisingai apskaičiuoti kiekvieno darbuotojo uždarbį;
paskirstyti darbo sąnaudas pagal veiklos ir gaminių rūšis bei įmonės padalinius;
laiku pateikti nustatytą atskaitomybę.
Todėl šį procesą būtina kompiuterizuoti, kadangi rankinis to paties pobūdžio darbas gerokai atsilieka nuo kompiuterinio tiek efektyvumu, tiek ir tikslumu, o svarbiausias jo trūkumas yra tai, kad jis sugaišina palyginus daug laiko. Kompiuterizuoto darbo apmokėjimo apskaitos technologijos turi padėti minėtiems uždaviniams spręsti [1].
Darbo tikslas - išanalizuoti įmonės darbo užmokesčio apskaitos kompiuterizavimą, sukuriant kompiuterizuotą duomenų bazę, suformuoti pagrindinius reikalavimus jos efektyvesniam naudojimui.
Tyrimo objektas – darbo užmokesčio apskaita ir jos automatizavimas, įmonės darbuotojų darbo užmokesčio apskaitos KDB organizavimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis18.89 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsiskaitymu uz darba organizavimas kompiuterizuotoje darbo uzmokescio apskaitoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais