Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Pelno (nuostolio) ataskaita (3)

Pelno (nuostolio) ataskaita (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Pelno (nuostolio) ataskaitos formos. Vienpakopė pelno (nuostolio) ataskaitos forma. Daugiapakopė pelno (nuostolio) ataskaitos forma. Pelno (nuostolio) ataskaitos sudėtis. Įprastinė įmonės veikla. Neįprastinė (ypatingoji) įmonės veikla. Pelno (nuostolio) ataskaitos straipsniai. Grynojo pelno (nuostolio) skaičiavimas. Pelno (nuostolio) ataskaitos rodiklių analizė. Vertikalioji pelno (nuostolio) ataskaitos analizė. Horizontalioji pelno (nuostolio) ataskaitos analizė. Pelningumo rodikliai. Išvados.

Ištrauka

Pelno (nuostolio) atasakaita yra įmonės veiklos "metraštis" – ji parodo mums, kaip per ataskaitinius metus kito pardavimų apimtys, kokia buvo parduotų prekių ir paslaugų savikaina bei kitos sąnaudos, o tai ir yra pagrindiniai vadovavimo įmonei rodikliai. Pavyzdinė pelno (nuostolio) ataskaitos forma pateikta 1 priede. Paprastai rengiama 12 veiklos mėnesių pelno (nuostolio) ataskaita, nors atskirais atvejais (pavyzdžiui, tik pradėjus verslą) ataskaitinis laikotarpis gali būti trumpesnis arba ilgesnis. Kai kurių rūšių (pavyzdžiui, mažmeninės prekybos) įmonės gali rengti 52 ar 53 savaičių pelno (nuostolio) ataskaitas.
Darbo temos aktualumas pasireiškia tuo, kad pelno (nuostolio) ataskaita yra daug reikšmingesnė už balansą, kadangi finansinės atskaitomybės vartotojai pirmiaisia domisi finansiniu rezultatu, kurį pasiekė įmonė per ataskaitinį laikotarpį. Pelno (nuostolio) ataskaita parodo finansinį rezultatą pasiektą per ataskaitinį laikotarpį, o balansas pateikia tik momentinius rezultatus iki tam tikros datos.
Atliekant pelno (nuostolio) ataskaitos analizę: pirmame skyriuje išnagrinėsiu pelno (nuostolio) ataskaitos formas. Antrame skyriuje išanalizuosiu pelno (nuostolio) ataskaitos sudėtį. Trečiame skyriuje aptarsiu pelno (nuostolio) atasakitos rodiklius.
Apibendrinant darbą galima pasakyti, kad iš pelno (nuostolio) ataskaitos gaunama informacija, ar įmonės veikla tais metais buvo pelninga, kokią sumą sudarė veiklos sąnaudos. Pagal gautus duomenis sprendžiama, ką daryti: mažinti sąnaudas ar plėsti pardavimų apimtis, ar taikyti lankstesnę nuolaidų sistemą, kad būtų parduota kuo daugiau produkcijos.


Darbo tikslas: išanalizuoti pelno (nuostolio) ataskaitos sudėtį, sudarymo principus bei rodiklius, išanalizuoti pelno (nuostolio) ataskaitos rodiklių tarpusavio ryšius ir jų dinamiką.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti pelno (nuostolio) ataskaitos sudėtį.
2. Nustatyti pelno (nuostolio) ataskaitos analizės metodus.
3. Išanalizuoti pelno (nuostolio) ataskaitos rodiklius.
Tyrimo metodas: palyginamoji – aprašomoji literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Dydis44.8 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno (nuostolio) ataskaita (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais