Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Pajamų apskaita

Pajamų apskaita

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Pajamų apskaita. Pajamų sąvoka. Pajamų dydžio nustatymas ir pripažinimo tvarka. Prekių priėmimo ir perdavimo įforminimas. Pardavimo pajamų dokumentavimas. PVM sąskaita faktūra. Sąskaita faktūra. Pardavimų skolon ir atsiskaitymų su pirkėjais apskaita. Pardavimų už grynuosius pinigus apskaita. Prekybos nuolaidų apskaita. Parduotų prekių grąžinimų ir nukainojimų apskaita. Parduotų prekių savikainos apskaičiavimas ir registravimas parduotų prekių savikainos žurnale. Komisinės prekybos ypatumai. Veiklos nuomos apskaita. Kiti pardavimų apskaitos dokumentai. Kasos aparato kvitas. Kasos pajamų orderis. Išvados.

Ištrauka

Įmonės pajamos yra labai svarbus jos veiklos rodiklis. Pajamos didina įmonės turtą, o jų perviršis, palyginus su atitinkamomis sąnaudomis, sudaro pelną. Taigi pajamų didinimas yra reikšmingas įmonės turto gausinimo ir jos pelno didinimo veiksnys. Todėl įmonės pajamos yra labai svarbus finansinės apskaitos objektas.
Pajamos paprastai apibūdintinos kaip iš įmonės ekonominės veiklos (verslo) gauti (kai atsiskaitoma iš karto) ar gautini (kai atsiskaitoma vėliau) pinigai (ar kitas turtas). Pajamos nustatomos pardavus produkciją bei suteikus paslaugas, perpardavus prekes arba nustačius iš kitos įmonės veiklos gautinas sumas nepriklausomai nuo pinigų gavimo laiko.
Vedant apskaitą , svarbiausia teisingai nustatyti per ataskaitinį laikotarpį uždirbtas pajamas ir patirtas sąnaudas. Finansinės ataskaitos ruošiamos įvairiems laikotarpiams – mėnesinės, ketvirtinės, metinės.
Apskaitininkas, norėdamas nuspręsti, kada užregistruoti pajamas, turi žinoti, per kurį ataskaitinį laikotarpį buvo ar bus uždirbamos pajamos, visiškai nekreipdamas dėmesio į tai, kuriuo ataskaitiniu laikotarpiu gaunami pinigai.. Norėdamas nuspręsti, kada užregistruoti sąnaudas, apskaitininkas turi žinoti, kurio ataskaitinio laikotarpio pajamų uždirbimui sunaudojamas turtas, nekreipdamas dėmesio į tai, kada buvo padarytos išlaidos.
Prekybinė veikla - tai ūkinė veikla, susijusi su prekių pirkimu ir pardavimu. Prekybos įmonių veikla ypatinga tuo, kad jos įsigytų prekių neperdirba ir neapdoroja, tačiau atlieka tokias prekybai būdingas operacijas kaip prekių sandėliavimas, įpakavimas ir pan. Gamybos įmonės vartotojams parduoda savo sukurtas prekes kartu su paslaugomis.
Prekės pardavimo momentu gali būti laikomas paprasčiausias prekių pakeitimas į pinigus. Jeigu prekės į pinigus tiesiogiai nekeičiamos, pardavimo momentu gali būti laikomas prekių pakrovimo, išsiuntimo arba pristatymo į sutartą vietą momentas. Su prekėmis susijusios atsakomybės perdavimo momentas tiksliai apibūdinamas pirkimo-pardavimo sutartyje. Remiantis atitinkamu prekių perdavimo faktą patvirtinančiu dokumentu apskaitoje registruojamos uždirbtos pajamos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Dydis2.01 MB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pajamu apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais