Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos organizavimas įmonėje

Apskaitos organizavimas įmonėje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji apskaitos organizavimo principai . Apskaitos tarnyba. Buhalterio pareigos ir atsakomybė. Apskaitos politika. Apskaitos ir atsakomybės reglamentavimas. Tarptautiniai apskaitos standartai ir Europos sąjungos direktyvos. Apskaitos dokumentai, jų rekvizitai ir juridinė galia. Apskaitos registrai. Klaidos apskaitoje ir jų taisymas.

Ištrauka

Buhalterinė apskaita – tai analizė (interpretacija), klasifikacija ir finansinių operacijų registracija verslo apskaitos knygose. Apskaita, tai viena pirmųjų informacijos gavimo sistemų ūkinei – finansinei veiklai valdyti. Apskaita, tai daugybė sričių, iš jų, mokesčių skaičiavimą, finansinių ataskaitų analizę, valdymo bei finansinę apskaitą apimantis terminas. Tai standartizuotas ekonominės informacijos identifikavimo, išmatavimo, registravimo, klasifikavimo, apibendrinimo ir ataskaitų sudarymo procesas, teikiantis pagrindą tos informacijos vartotojams priimti gauta informacija paremtus sprendimus.
Apskaita atspindi kiekvieną ūkinę operaciją, duomenys apie ūkinius faktus fiksuojami, grupuojami ir apibendrinami apskaitoje taip, kad formuotųsi informaciniai rodikliai apie įmonės turtą, lėšas, jų susidarymo šaltinius, įmonės veiklos rezultatus, finansinę būklę. Ūkinės operacijos apima prekių ir kito turto pirkimą – pardavimą, paskolų ėmimą bei kreditų teikimą, paslaugų teikimą bei gavimą. Apskaita teikia informaciją apie materialinių, darbo, finansinių išteklių naudojimą įmonėje ir šia informacija aprūpina tiek įmonės vadovybę, tiek jos padalinių darbuotojus.
Apskaitos pagalba vartotojas turi galimybę bet kada gauti informaciją apie įmonės:
- Debitorinius įsisikolinimus (skolas įmonei);
- Kreditorinius įsiskolinimus (įmonės įsiskolinimus tretiesiems asmenims);
- Ataskaitinių laikotarpių pelną (nuostolį);
- Pelno ar nuostolio susidarymo šaltinius;
- Savininkų nuosavybės dydį bei sudėtį;
- Įsipareigojimų apimtį bei sudėtį;
Taigi apskaita suteikią galimybę įvertinti įmonės finansinę padėtį tam tikrai nustatytai datai.


Racionalusis apskaitos organizavimas yra toks, kai gaunama geros kokybės informacija, kuri operatyviai pateikiama ir ja patenkinti išoriniai ir vidiniai vartotojai. Racionaliai organizuoti apskaitą įmonėje, vadinasi, numatyti ir nustatyti naudojamų dokumentų rūšis, turinį ir įforminimo tvarką, dokumentų apyvartą, inventorizacijų atlikimo terminus, sintetinių ir analitinių sąskaitų sistemą, buhalterijos organizacinę struktūrą, funkcijų ir įgaliojimų paskirstymą darbuotojams, visų apskaitos procedūrų tikslus, terminus, informacijos vartotojus ir jų adresus. Labai didelę reikšmę apskaitos organizavimo procese turi darbuotojai ir jų dalykinė kvalifikacija. Racionaliai organizuoti apskaitą įmonėje galimą tik laikantis tam tikrų taisyklių:
1. Nuolat ir visapusiškai studijuojant galiojančius įstatymus ir norminus aktus apskaitos klausimais. Kiekvienas apskaitos darbuotojas turi gerai išmanyti apskaitos standartus, direktyvas, nuostatus bei kitą apskaitos norminę medžiagą.
2. Būti susipažinusiems su įmonės veikla ir jos specifika. Tai svarbu todėl, kad nuo įmonės rūšies, jos dydžio, veiklos pobūdžio iš esmės priklauso visa apskaitos organizavimo sistema.
3. Turi būti nustatyta reikiama informacija ir jos naudotojai. Nustatant apskaitos informacijos apimtį, struktūrą ir jos pateikimo vidiniams ir išoriniams vartotojams terminus, būtina vadovautis reikiamais poreikiais, neleisti kad būtų pateikiama nereikalinga ir nenaudinga informacija bei sudarinėjama nereikalinga atsakomybė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis17.08 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos organizavimas imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais