Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsargos (3)

Atsargos (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Atsargų auditas. Atsargų audito reikšmė ir uždaviniai. Atsargų audito ypatybės ir sunkumai. Atsargų audito nuoseklumas. Atsargų gavimo auditas. Atsargų laikymo, išdavimo ir naudojimo auditas. Atsargų apskaitos būdų įvertinimas. Atsargų įkainojimo metodų įvertinimas. Auditoriaus vaidmuo inventorizuojant atsargas. Auditoriaus ir įmonės vadovybės atsakomybė ir veiksmai darant atsargų auditą. Praktinė dalis. Atsargų apskaitos dokumentai. Prekės kortelė. Materialinių vertybių užpajamavimo orderis. Atsargų apskaitos kortelė. Atsargų likučių sandėlyje apskaitos žiniaraštis. Kortelė (medžiagų ir atsarginių dalių, skirtų automobilių eksploatacijai ir remontui, išdavimui iš sandėlio). Prekių priėmimo pagal kiekį aktas. Prekių priėmimo pagal kokybę ir komplektiškumą aktas. Atsargų judėjimo sandėryje apskaitos žiniaraštis. Medžiagų perkėlimo įmonės viduje važtaraštis. Atsargų inventorizacijos aprašas. Išvados.

Ištrauka

Atsargos - trumpalaikis turtas, kuris vienąkart dalyvauja gamybos ar aptarnavimo procese ir ne pamažu, bet iš karto sunaudojamas įmonės veikloje uždirbant pajamas. Jos gali būti panaudotos produkcijai gaminti, paslaugoms teikti, gali būti skirtos parduoti ir perparduoti. Pagal įmonės veiklos pobūdį jos disponuoja skirtingomis atsargomis.
Atsargos perdirbimo įmonėse skirstomos:
- žaliavos ir medžiagos (pagrindinės ir pagalbinės), skirtos perdirbti gatavą produkciją;
- nebaigta gamyba-tai gamybos procese esantys ir dar nebaigti apdoroti gaminiai;
- pagaminta produkcija-tai baigti, bet dar neparduoti gaminiai, saugomi įmonės sandėliuose.
Prekybos įmonėse atsargas sudaro pirktos prekės, skirtos perparduoti.
Atsargų apskaita apima visų materialinių vertybių (žaliavų, perparduoti skirtų prekių, statybinių medžiagų, kuro, taros,atsarginių dalių, įvairių pagalbinių medžiagų ir kt.), saugomų įmonės sandėliuose, apskaitą. Atsargų apskaitos sudėtingumas ir brangumas daugiausia priklauso nuo jų gausos ir įvairumo. Įmonėse, laikančiose sandelyje vien tik ūkinės paskirties prekes, be to, nedideliais kiekiais, beveik nebūtina jų analitinė apskaita, tačiau gamybinėse įmonėse be to neįmanoma gerai dirbti.
Šio mano kursinio darbo tikslas buvo išnagrinėti atsargas, kaip įmonės finansinės apskaitos objektą. Darbe mano uždaviniai buvo aprašyti atsargas, kokį vaidmenį jos atlieka įmonėse bei kokiuose dokumentuose jos žymimos.


Atsargos - trumpalaikis turtas, kuris vienąkart dalyvauja gamybos ar aptarnavimo procese ir ne pamažu, bet iš karto sunaudojamas įmonės veikloje uždirbant pajamas. Jos gali būti panaudotos produkcijai gaminti, paslaugoms teikti, gali būti skirtos parduoti ir perparduoti. Pagal įmonės veiklos pobūdį jos disponuoja skirtingomis atsargomis. Gamybinės įmonės dažniausiai disponuoja 4 grupėmis atsargų: žaliavomis ir medžiagomis, komplektavimo gaminiais ir pirktais pusfabrikačiais, nebaigta gamyba, pagaminta produkcija. Prekybos įmonės disponuoja prekėmis, skirtomis perparduoti ir įmonės aptarnavimo reikmėms tenkinti. Nuo atsargų, kuriomis įmonė disponuoja, priklauso audito metodika.
Atsargų auditas - viena atsakingiausių ir sudėtingiausių audito sričių. Atsargos neretai daugelyje įmonių sudaro didžiausią trumpalaikio turto lyginamąjį svorį. Be to, atsargų asortimentas kai kuriose įmonėse būna labai didelis. Atsargų audito sudėtingumą apibūdina ir jų didelis apyvartumo laipsnis bei lengvas transportabilumas. Ypač sunku atlikti atsargų auditą tose įmonėse, kurios ilgai laiko atsargas keliuose sandėliuose. Atsargos gali pasenti ne tik ilgai ir blogai laikant, bet ir sparčiai vystantis technologijoms, nors aiškių pasenimo požymių ir nėra. Tačiau svarbiausia, kad įmonės kartais naudoja skirtingus įkainojimo metodus skirtingoms atsargų rūšims įvertinti. Manoma, kad atliekant atsargų auditą beveik visada susiduriama su didele klaidų ir apgaulių tikimybe.
Atsargų įsigijimas, pardavimas, naudojimas - tokia veiklos sritis, nuo kurios didele dalimi priklauso įmonės finansiniai rezultatai. Patyrę auditoriai paprastai audito metu atranda vienokių ar kitokių problemų įsigyjant ir naudojant atsargas. Daugelis auditorių pasiūlymų įmonių vadovybei būna iš atsargų audito srities. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Dydis54.25 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsargos (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Dr. doc. J. Žaptorius
Pasidalink su draugais