Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Tipinės apskaitos klaidos ir jų taisymo būdai

Tipinės apskaitos klaidos ir jų taisymo būdai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos klaidos ir apgaulės. Klaida ar apgaulė? Klaidų rūšys. Juridinės klaidos. Betarpiškos apskaitos ir atskaitomybės klaidos. Klaidų atsiradimo ir plėtros sąlygos, priežastys bei motyvai. Sąlygos. Priežastys. Klaidų reikšmingumas. Klaidų neaptikimo rizika. Klaidų tikimybę didinantys veiksniai ir jų egzistavimo požymiai. Apskaitos klaidų ir jas sąlygojančių apgaulių prevencija. Auditas ir vidinė kontrolė. Išorinio audito įtaka. Vidinio audito įtaka. Klaidų išaiškinimas ir jų ištaisymo būdai. Klaidų ir apgaulių nustatymas ir prevencija dokumentavimo stadijoje bei jų ištaisymo dokumentavimas. Klaidų atsiradimo dokumentavimo stadijoje mažinimo būdai. Apskaitos klaidų nustatymas rengiant finansinę atskaitomybę. Darbinė atskaitomybės parengimo lentelė. Klaidų taisymas finansinėje atskaitomybėje ir buhalterinės apskaitos sąskaitose. Klaidų, išaiškintų iki klaidos padarymo metų knygų uždarymo ir atskaitomybės patvirtinimo, taisymas. Klaidų, išaiškintų po klaidos padarymo metų knygų uždarymo ir atskaitomybės patvirtinimo, taisymas. Išvados.

Ištrauka

Įvairių klaidų ir apgaulių išaiškinimas, ištaisymas bei išvengimas yra labai svarbus klausimas kiekvienai įmonei, o taip pat ir visuomenei. Nes dėl jų (klaidų ir apgaulių) gali nukentėti daugelis rinkos subjektų (samdomieji darbuotojai, įmonių savininkai, kitos įmonės, mokesčių surinkėjai, gyventojai). Už laiku neištaisytas klaidas, jas padarę ar už jų prevenciją bei ištaisymą atsakingi pareigūnai, privalo atsakyti, jie gali būti patraukti net baudžiamojon atsakomybėn.
Darbo tikslas – įgauti daugiau ar mažiau žinių apie klaidas ir apgaules apskaitoje, bei jų įtaką įmonės veiklai.
Šiame darbe, pateikiamos esminės gairės kaip išvengti, išaiškinti ir ištaisyti klaidas bei apgaules. Atsižvelgiant į tai, kad didelę reikšmę klaidų suradimui ir ištaisymui turi jų genezės išmanymas, aprašomos kai kurios klaidų (apgaulių) rūšys, atsiradimo sąlygos bei priežastys, jų tikimybę didinantys veiksniai.

Klaida ar apgaulė?
Pagrindinis klaidos ir apgaulės skirtumas - jų atlikimo motyvas. Sąmoningai atliekamus veiksmus, falsifikuojant apskaitos ir finansinės apskaitomybės duomenis, tarptautiniai standartai priskiria apgaulėms (neteisėtas turto pasisavinimas; įrašų dokumentuose ar apskaitos registruose klastojimas, iškraipymas, neteisingas perkėlimas; operacijų, užregistruotų dokumentuose ar apskaitos registruose, praleidimas ar jų įtakos nuslėpimas; neteisingas apskaitos politikos taikymas; ūkinių operacijų registravimas, neturint tam pagrindo); netyčinę veiklą – klaidoms (apskaitos duomenų skaičiavimo ar perrašymo klaidos; suklydimai, taikant apskaitos politikos nuostatas; apsirikimai interpretuojant ūkinius faktus).
Tačiau yra pakankamai sunku įrodyti ar apskaitininkas iškraipydamas apskaitos duomenis veikė sąmoningai ar ne. Be to, kiekviena laiku nepastebėta klaida ir neištaisyta apskaitos klaida reiškia apskaitinės ar ataskaitinės informacijos vartotojų apgaulę.
Todėl didžiąja dalimi buhalterinės apskaitos požiūriu tarp klaidos ir apgaulės galima dėti lygybės ženklą, išskyrus tokius aspektus kaip motyvacija (apgaule siekiama naudos), prevencija (visada sunkiau aptikti sąmoningai vykdomą apgaulę nei netyčia padarytą klaidą), pasekmės (įmonei apgaulės pasekmės skaudesnės, daromas blogas pavyzdys), bausmė (visuomenė ir teismai klaidas linkę atleisti, netoleruodami net ir smulkių apgaulių). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis34.83 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tipines apskaitos klaidos ir ju taisymo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais