Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Pelno (nuostolių) ataskaita: tikslai, turinys ir pateikimo forma

Pelno (nuostolių) ataskaita: tikslai, turinys ir pateikimo forma

Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Pelno (nuostolių) ataskaita. Pagrindinės prielaidos. Kokybinės pelno (nuostolių) ataskaitos charakteristikos. Pelno (nuostolių) ataskaitos elementai. Veiklos rezultatai. Pajamos. Sąnaudos. Pelno (nuostolių) ataskaitos elementų pripažinimas. Pajamų pripažinimas. Sąnaudų pripažinimas. Pelno (nuostolių) ataskaitoje pateiktina informacija. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Finansinių ataskaitų vartotojų priimami sprendimai reikalauja įvertinti įmonės sugebėjimą uždirbti pinigus ir jų ekvivalentus, sugebėjimą uždirbti juos laiku ir stabiliai. Toks sugebėjimas galiausiai ir nulemia įmonės pajėgumą mokėti darbuotojams bei tiekėjams, padengti palūkanas, sumažinti paskolas bei mokėti pelno dalį akcininkams. Vartotojams lengviau įvertinti sugebėjimą uždirbti pinigus ir pinigų ekvivalentus, kai jiems pateikiama informacija, apibūdinanti įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus bei finansinės būklės pokyčius.
Informacija apie finansinę būklę pirmiausiai pateikiama balanse. Informacija apie finansinės būklės pokyčius pateikiama kaip atskira ataskaita. Informacija apie veiklą pirmiausia pateikiama pelno (nuostolio) ataskaitoje.
Šiame referate panagrinėsiu pelno (nuostolių) ataskaita. Taigi, mano:
UŽDAVINYS – išnagrinėti pelno (nuostolių) ataskaitą pagal Tarptautinius apskaitos standartus.
TIKSLAI – išsiaiškinti pelno (nuostolių) ataskaitos tikslus, turinį ir pateikimo formą.

Kaip minėjau įvade, informacija apie įmonės veiklą pirmiausiai pateikiama pelno (nuostolių) ataskaitoje. Informacija apie įmonės veiklą, ypač apie jos pelningumą, reikalinga norint įvertinti galimus ekonominių išteklių, kuriuos įmonė greičiausiai kontroliuos būsimaisiais laikotarpiais, pokyčius. Šiuo požiūriu ypač svarbi informacija apie įmonės veiklos rezultatų kintamumą. Informacija apie veiklos rezultatus svarbi prognozuojant įmonės pajėgumą kurti pinigų srautus iš turimų išteklių. Ji taip pat naudinga darant išvadas apie galimą papildomų įmonės išteklių panaudojimą.
Lietuvos Respublikos Įmonių finansinės atskaitomybės įstatymo 4 skirsnio 22 straipsnyje parašyta, kad pelno (nuostolių) ataskaita – tai finansinė ataskaita, kurioje nurodomos visos per finansinius metus įmonės uždirbtos pajamos bei sąnaudos uždirbant šias pajamas ir veiklos rezultatai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis26.93 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno (nuostoliu) ataskaita tikslai turinys ir pateikimo forma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • Jurgelaitienė
Pasidalink su draugais