Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Pinigų srautų ataskaita (3)

Pinigų srautų ataskaita (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Pinigų valdymo svarba. Pinigų srautų ataskaita. Pinigų srautų grupavimas ir pateikimas. Pagrindinė įmonės veikla. Investicinė įmonės veikla. Finansinė įmonės veikla. Įmonės investicinės ir finansinės veiklos pinigų srautų pateikimas. Ypatingųjų ir valiutinių straipsnių pateikimas pinigų srautų ataskaitoje. Pinigų srautų ataskaitos vertinimas. Pinigų srautų ataskaitos rodiklių analizė. Pinigų srautų ataskaitos rekvizitai ir rodiklių išaiškinimas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (2).

Ištrauka

Įmonės sėkmingos veiklos pagrindas – efektyvus pinigų valdymas. Pinigai yra labai svarbūs įmonės veikloje, nes jie tarnauja keletui tikslų: apmokėti piniginius įsipareigojimus, jie yra laikomi kaip atsargumo priemonė nenumatytoms problemoms spręsti, gali būti naudojami potencialiems investiciniams tikslams.
Įmonės funkcionalumui reikalingus išteklius galima nusipirkti bei įsigyti tik už pinigus ir kiekvienas įmonės vadovų sprendimas yra ribojamas pinigų sumos. Grynųjų pinigų suma, gauta ir išmokėta per ataskaitinį laikotarpį, neįrašoma nei į sąskaitų balansų lentelę, nei į pelno (nuostolio) ataskaitą. Tai atliekama pinigų srautų ataskaitoje. Pinigų srautų ataskaita ypač reikšminga tuo, kad ji pateikia ypatingai svarbią informaciją, susijusią su grynųjų pinigų valdymu. Be to galima sakyti, jog pinigų srautų ataskaita tarsi sujungia į vieną ciklą visą finansinę atskaitomybę, nes pinigai yra įmonės veiklos gyvavimo pagrindas.
Pinigų srautų ataskaita parodo įmonės gamybinę, finansinę ir investicinę veiklą, užfiksuoja jos turimų lėšų kiekį. Pirmiausia lėšos susideda iš grynųjų pinigų, t.y. viso to, ką bankas priima kaip indėlį. Tačiau lėšas taip pat sudaro ir pinigų ekvivalentai – turtas, kuris lengvai gali būti paverčiamas grynaisiais pinigais, pavyzdžiui rinkos vertybiniai popieriai, iždo vekseliai ir pinigų rinkos fondai. Ir atvirkščiai, trumpalaikės banko paskolos atimamos iš pinigų, nes tai yra pinigų kiekio sumažėjimas artimiausioje ateityje. Faktiškai pinigų srautai rodo ne vien tik grynųjų pinigų, bet ir lėšų judėjimą.
Jeigu anksčiau, vertinant įmonės veiklą, buvo svarbūs tik balansas ir pelno (nuostolio) ataskaita, tai pastaraisiais metais vis didesnę svarbą į gauna pinigų srautų ataskaita, kadangi pereinant į rinkos reguliuojamą ekonomiką tenka palaikyti ryšius su užsienio investuotojais, kuriems balanso ir pelno (nuostolio) ataskaitos jau nebepakanka.
Kursinio darbo objektas – pinigų srautų ataskaita.
Darbo tikslas – išnagrinėti pinigų srautų ataskaitą ir tai, kaip ji gali būti vertinima.
Tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai:
1. išsiaiškinti pinigų valdymo svarbą;
2. aptarti pinigų srautų ataskaitą;
3. išnagrinėti pinigų srautų ataskaitos vertinimą.
Rašant darbą panaudojau monografinį, santykinių dydžių, loginės analizės ir sintezės metodus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Dydis62.52 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu srautu ataskaita (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Stončiuvienė
Pasidalink su draugais