Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Įmonės išlaidų klasifikavimas ir išlaidų mažinimo priemonės bei būdai

Įmonės išlaidų klasifikavimas ir išlaidų mažinimo priemonės bei būdai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Įmonės išlaidų klasifikavimas. Išlaidų apibūdinimas ir klasifikavimas. Išlaidų klasifikavimas pagal gamybos apimtį. Išlaidų klasifikavimas pagal įskaitymą į produkcijos savikainą. Produkto (gamybos) ir laikotarpio išlaidos. Gamybos išlaidų elementai. Parduotų prekių savikaina gamybos ir prekybos įmonėse. Produkcijos savikaina, jos reikšmė ir rūšys. Išlaidų mažinimo priemonės bei būdai. Serveris gali sumažinti verslo išlaidas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Kiekvienas gamybos, veiklos procesas susijęs su išlaidomis, kurios reikalingos žaliavoms, medžiagoms įsigyti, darbo užmokesčiui ir kt. Paprastai išlaidomis suprantama resursų sunaudojimas arba pinigai, kuriuos reikia sumokėti už prekes arba paslaugas. Išlaidų mažinimas visada buvo ir lieka aktualus tiek administracinio valdymo, tiek rinkos ekonomikos sąlygomis. Asmenys, priimantys sprendimus, turi ieškoti efektyvų, pelningų sprendimų. Todėl įmonių vadovai, siekiantys pelno, yra priversti ieškoti galimybių, kaip racionaliau panaudoti išteklių, taikyti pažangesnius technologinius procesus, didinti gamybos efektyvumą, kad galiausiai būtų sumažintos išlaidos. Šiame darbe analizuojama išlaidų klasifikavimo tema.
Problema. Neretai įmonės pasirenka verslo subjektui ne itin efektyviai pritaikytą išlaidų klasifikaciją, kas įtakoja netikslias išlaidų elgsenos prognozes.
Tikslas – išanalizuoti, kas yra išlaidos, kokios jų mažinimo priemonės bei būdai.
Uždaviniai:
• Išsiaiškinti išlaidoms apibūdinti naudojamas sąvokas.
• Išanalizuoti išlaidų skirstymą (klasifikavimą).
• Įvertinti išlaidų mažinimo priemones ir būdus.

Įmonės, norėdamos išsilaikyti konkurencinėje rinkoje, turi gaminti ne tik aukštos kokybės produkciją (teikti aukštos kokybės paslaugas), bet ir numatyti, kokios bus produkcijos gamybos (paslaugų teikimo) išlaidos. Įvairios išlaidos susidaro todėl, kad visos įmonės ir gamybos, ir paslaugų teikimo, ir prekybos ūkinėje veikloje naudoja įvairius išteklius, kurie yra perkami. Perkamos produkcijos gamybai (paslaugų teikimui) reikalingos medžiagos, energetiniai ištekliai, mokama darbuotojams už darbą. Kiekvienoje įmonėje susidaro valdymo ir administracinės veiklos išlaidos. Pardavimo procesas susijęs su transportavimo, pakavimo, reklamos ir kt. išlaidomis. Išlaidos – tai per tam tikrą laikotarpį (metus, ketvirtį, mėnesį) sunaudotų išteklių piniginė vertė (arba tiesiog išleisti pinigai). Be išlaidų sąvokos vartojama sąvoka "sąnaudos". Sąnaudos – tai išlaidų dalis, skirta pajamoms uždirbti (nustatoma tik tada, kai produktas parduotas ar suteikta paslauga).
Praktikoje ir literatūroje aptinkamos įvairiausios išlaidų rūšys. Jos klasifikuojamos, remiantis įvairiais požymiais. Tinkamas išlaidų klasifikavimas padeda greičiau ir objektyviau surinkti informaciją apie išlaidas įvairiais aspektais ir įvairiuose valdymo lygiuose. Tik gerai parengta išlaidų klasifikavimo sistema padeda įmonės vadovams priimti teisingus sprendimus ir siekti numatytų tikslų. Pripažįstama, kad negali būti universalios išlaidų klasifikavimo schemos. Kiekviena įmonė turi savo tikslų ir išlaidas klasifikuoja taip, kad lengviau pasiektų tuos tikslus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis25.9 KB
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones islaidu klasifikavimas ir islaidu mazinimo priemones bei budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • lekt. Ona Baronienė
Pasidalink su draugais