Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaita prekybinėse ir gamybinėse įmonėse

Apskaita prekybinėse ir gamybinėse įmonėse

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Prekybos įmonių esmė ir apskaita. Prekybos įmonės, jų rūšys. Pardavimai ir pirkimai. Atsargų apibūdinimas, sudėtis, įkainojimas. Atsargų įkainojimo metodai. Atsargų apskaitos būdai. Pardavimų apskaita. Pirkimų apskaita. Netiesioginių mokesčių apskaita. Muitai ir akcizai. Pridėtinės vertės mokestis. Perdirbimo įmonių esmė ir apskaita. Perdirbimo įmonių charakteristika. Gamybos išlaidų apskaitos dokumentai. Materialinių išlaidų nurašymas į produkcijos savikaina. Darbo užmokesčio ir kitų išlaidų nurašymas į produkcijos savikainą. Gamybos išlaidų skirstymas. Nebaigtos gamybos apskaita. Nebaigtos produkcijos apskaita. Pagamintos produkcijos savikaina. Veiklos sąnaudų apskaita.

Ištrauka

Prekybinė veikla – tai ūkinė veikla, susijusi su prekių pirkimu ir pardavimu. Prekybos įmonių veikla ypatinga tuo, kad jos įsigytų prekių neperdirba ir neapdoroja, tačiau atlieka tokias prekybai būdingas operacijas kaip prekių sandėliavimas, įpakavimas ir pan.
Prekės pardavimo momentu gali būti laikomas paprasčiausias prekių pakeitimas į pinigus. Jeigu prekės į pinigus tiesiogiai nekeičiamos, pardavimo momentu gali būti laikomos prekių pakrovimo, išsiuntimo ar pristatymo į sutartą vietą momentas.Su prekėmis susijusios atsakomybės perdavimo momentas tiksliai apibūdinimas pirkimo-pardavimo sutartyje. Remiantis atitinkamu prekių perdavimo faktą patvirtinančiu dokumentu apskaitoje registruojamos uždirbtos pajamos.
Pagal teritorinį požymį išskiriama vidaus ir užsienio prekyba.
Vidaus prekyba vyksta vienos tam tikros valstybės ribose. Tokia prekyba skirstoma į mažmeninę, didmeninę ir prekybos renginius.
Mažmeninėje prekyboje prekės parduodamos galutiniam vartotojui. Mažmeninei prekybai būdinga didžiulė prekybos įmonių rūšių įvairovė. Viena nuo kitos jos skiriasi savo stacionarumu, prekių asortimentu, dydžiu, pirkėjų aptarnavimo metodais.
Didmeninėje prekyboje prekės dažniausiai perparduodamos kitiems vartotojams. Didmeninės prekybos įmonės gali būti: vartojimo prekių, gamybinių prekių ir superkamosios prekybos. Vartojimo prekėmis prekiaujančių įmonių tiklas – prekėmis aprūpinti mažmeninės prekybos įmones. Šios įmonės gali būti įvairaus prekių asortimento arba siaurai specializuotos. Didmeninės prekybos įmonės parduoda gamybos, statybos ir kitiems ūkio subjektams reikalingas mašinas, jų atsargines dalis, žaliavas ir kitas gamybai reikalingas medžiagas.
Superkamųjų prekybos įmonių svarbiausias uždavinys – iš prekių gamintojų supirkti prekes ir jas surūšiavus bei sukomplektavus į tam tikro kiekio ir kokybės partijas parduoti perdirbamosios pramonės įmonėms.
Užsienio prekyba yra vienos valstybės ūkio subjektų prekyba su kitos valstybės ūkio subjektais. Skiriamos importo (įvežamoji), eksporto (išvežamoji) ir tranzitinė (užsienyje pirktos prekės įvežamos į šalį ir parduodamos kitos užsienio šalies ūkio subjektui ir išvežamos iš šalies) prekyba. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis34.65 KB
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaita prekybinese ir gamybinese imonese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais