Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaita (32)

Apskaita (32)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos ypatybės. Apskaitos automatizavimas. Pastovios informacijos žinynų formavimas, kompiuterizuojant pinigų ir atsiskaitymų apskaitą. Išvados.

Ištrauka

Ekonominės informacijos tvarkymo kompiuterizavimas pastaruoju metu tapo ypač aktualus. Kompiuterių techninės galimybės – didelis skaičiavimų atlikimo greitis, talpi pastovioji ir operatyvioji atmintis, maži gabaritai, galimybė juos naudoti patalpose be specialaus mikroklimato ir sąlyginai nedidelė kaina šiuo metu leidžia kompiuterius efektyviai panaudoti daugelio specialistų darbo vietose. Sparčiai plečiasi kompiuterių galimybės ne tik greitai atlikti skaičiavimus, bet ir valdyti informacijos perdavimą dideliu atstumu. Dėl to kompiuteris tampa universalia ir labai patogia įvairių informacijos rūšių perdavimo priemone. Ypač svarbu yra tai, kad visomis šiomis kompiuterinėmis galimybėmis gali greitai išmokti naudotis eiliniai vartotojai, neturintys specialaus išsilavinimo.
Įmonėms daug problemų sukelia ne tik noras kompiuterizuoti savo ekonominės informacijos tvarkymo sistemą, bet ir spartūs aplinkos pokyčiai – ūkininkavimo sąlygų ir produkcijos realizavimo galimybių, įstatymų nuostatų ir valstybės įtakos kaita bei ūkinės veiklos buhalterinės apskaitos reforma. Kol vyksta tokie spartūs pokyčiai, sukurti racionalią kompiuterizuotą apskaitos informacinę sistemą su optimalia informacijos tvarkymo technologija yra labai sunku.
Pagrindinis šiuolaikinės skaičiavimo technikos įrenginys yra kompiuteris. Šiuo metu pasaulyje yra gaminami ir naudojami dviejų standartų kompiuteriai – tai IBM ir su jais suderinami bei Apple Macintosh kompiuteriai. Lietuvoje labiausiai paplitę yra pirmojo standarto kompiuteriai, todėl visų specialistų sutartinai rekomenduojami naudoti, siekiant išvengti techninių problemų bandant atskirus įmonėje esančius kompiuterius sujungti į vieningą lokalų kompiuterių tinklą.
Šiuo metu labai sparčiai tobulinama duomenų perdavimo technika ir technologija. Lokalūs ir globalūs kompiuterių tinklai įgalina palaipsniui plėtoti įvairių lygių informacines sistemas iš atskirų techninių elementų, integruotai apdoroti, perduoti ir pateikti vartotojams elektroninėse laikmenose sukauptą informaciją. Tai suteikia puikias galimybes kuo geriau tenkinti nuolat didėjančius jų informacinius poreikius. (1)

Visose žmonių veiklos srityse dabar labai svarbi informacija, t.y. vienokios ar kitokios žinios. Ji reikalinga įvairiems sprendimams priimti. Ypatingai reikšminga informacija ekonominėje veikloje. Ekonominiams procesams valdyti nepaprastai svarbi yra ekonominė informacija. Didžiausią jos dalį teikia buhalterinė apskaita. Dabartinėje ekonominėje literatūroje ji dažnai vadinama tiesiog apskaita. Apskaita populiariai apibūdinama kaip verslo kalba. Žinia, kiekvienos kalbos tikslas yra perduoti tam tikrą informaciją.
Apskaitos paskirtis – rinkti, registruoti, klasifikuoti, analizuoti ir apibendrinti duomenis, reikalingus atitinkamiems vartotojams. Jos tikslas yra pateikti informaciją vartotojams, atsižvelgiant į jų poreikius. Apskaitą, kaip informacijos sistemą, sudaro įėjimas ( duomenų ), procesas ( duomenų registravimas, klasifikavimas, analizavimas ir pan.) ir išėjimas ( informacijos pateikimas): ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Dydis28.94 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaita (32) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais