Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Vidaus audito etapų apibūdinimas, reikšmė ir klasifikavimas Lietuvoje

Vidaus audito etapų apibūdinimas, reikšmė ir klasifikavimas Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Auditas. Šio darbo tikslas – išaiškinti kokie egzistuoja audito etapai ir kaip jie susiję tarpusavyje, kokia jų svarbą ir ypatumai. Uždaviniai. Audito etapai. Audito etapas. Pasirengimas auditui (strategija). Susipažinimas su audituojamos įmonės veikla ir jos verslu. Audito planų ir programų sudarymas. Audito medžiagos rinkimas. Tikrinimas. Auditoriaus ataskaitos ir išvados parengimas. Atlikto audito kontrolė. Tarptautinio audito reikšmė.

Ištrauka

Nuo XIX a. vidurio Europoje pradėjo steigtis daug įvairių akcinių bendrovių. Apsukriausi šių bendrovių vadovai, su pasamdytais buhalteriais sąmoningai apskaičiuodavo didesnius pelnus ir dividendus, kartu pakeldami akcijų kainą biržoje ir jas parduodavo patikliems pirkėjams. Todėl Europos šalių vyriausybės, siekdamos užkirsti kelią nesąžiningiems sandėriams, pradėjo reguliuoti apskaitos darbuotojų profesinę veiklą. Taigi šaliųvyriausybinė politika buvo vienas iš veiksnių, nulėmusių audito atsiradimą ir jo įteisinimą.
Tačiau pažymėtina, kad audito atsiradimo užuomazgos, jo pradžia siejama ne su vyriausybine politika, o tiesiogiai su įmonės vadovų ir jų akcininkų tarpusavio santykiai. Greitai paaiškėjo, kad įsteigtų akcinių bendrovių vadovų, tiesiogiai valdančių įmonę, ir akcininkų, finansuojančių jų veiklą, interesai gerokai skiriasi. Pirmųjų pagrindinis tikslas yra gauti kuo didesnį pelną ir jį panaudoti savo tikslams, antrųjų - dividendus. Pirmieji derinti šiuos interesus pradėjo buhalteriai, kurių pagrindinis uždavinys buvo garantuoti, kad visi rodikliai apskaičiuoti tiksliai.
Audito tėvyne laikoma Didžioji Britanija. Svarbiausiuose jūrų uostuose maždaug nuo 1790 m. kai kurie buhalteriai jau vertėsi vieša apskaitos praktika. Tačiau galutinai kaip savarankiška praktinės veiklos sritis ir kaip savarankiškas mokslas auditas susiformavo tik XIX a. pabaigoje, kai susiklostė atitinkamos ekonominės sąlygos, kai kapitalu pradėjo disponuoti daugelis didelių ir mažų firmų bei privačių asmenų. Tada, norint pritraukti akcinį kapitalą, tapo būtina patvirtinti savo firmos finansinės atskaitomybės tikrumą ir tikslumą. Tokias garantijas pradėjo teikti viešieji buhalteriai (public accountants), kurie vėliau buvo pavadinti auditoriais (auditors). Jie pradėjo kurti įvairias profesines apskaitos organizacijas, reikalauti šalių vyriausybes įteisinti jų veiklą.
Auditas tarptautinių žodžių žodyne kildinamas iš lotynų kalbos žodžio ,, audit‘‘ , kuris reiškia ,, jis girdi‘‘. Auditorius turi ne tik girdėti, bet ir matyti, jausti bei suvokti sudėtingas finansines situacijas.
Auditas - tai oficiali nepriklausoma kliento informacijos apie finansinę atskaitomybę ir ekonominę veiklą realumo ir priklausomumo analizė ir įvertinimas lyginant su bendrais apskaitos principais, standartais ir kitais norminiais dokumentais, bei auditoriaus raštiškos nuomonės apie jas pateikimas.
Dabartinis auditas – tai procesas, kuriame įmonių ataskaitos taip smulkiai tikrinamos, kad auditorius galėtų pareikšti nuomonę, ar jos sudarytos tvarkingai ir teisingai.
Teisingiausiai būtų teigti, kad auditas – tai nepriklausomas finansinių ataskaitų tyrimas ir objektyvios nuomonės apie jas reiškimas, remiantis teisės aktais ir bendraisiais apskaitos principais.
Remiantis pateiktais apibrėžimais, galima apibendrinti kad auditas – tai objektyvių įrodymų rinkimo, sisteminimo ir įvertinimo procesas.

Šio darbo tikslas – išaiškinti kokie egzistuoja audito etapai ir kaip jie susiję tarpusavyje, kokia jų svarbą ir ypatūmai.
Uždaviniai:
1. Išsiaiskinti kokie egzistuoja audito etapai;
2. Aptarti etapų svarbą ir eiliškumą;
3. Išnagrinėti kokie yra audito etapų ypatumai;
4. Pateikti išvadas: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Dydis37.64 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vidaus audito etapu apibudinimas reiksme ir klasifikavimas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Čičiurkienė
Pasidalink su draugais