Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos registrai, jų paskirtis. Sąskaitos, jų paskirtis. Sąskaitų planas, jo turinys (2)

Apskaitos registrai, jų paskirtis. Sąskaitos, jų paskirtis. Sąskaitų planas, jo turinys (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos registrai. Sąskaita. Sąskaitų planas. Apibendrinimas. Išnašos.

Ištrauka

Egipto, senovės Romos ir Graikijos apskaitininkai dirbdami naudojo papiruso ritinėlius, Anglijoje – pagaliukus, išskaptuodavo juose griovelius, Babilonijoje rašė ant molinių lentelių, inkai savo veiklos faktus rinkdavo užrišdami mazgus ant specialios virvelės.
Plėtojantis ūkinei veiklai, atsirado apskaitininkų kontoros. Jau prieš 5-6 tūkstantmečius buvo naudojami įvairūs šios veiklos būdai ir metodai, kai kurie iš jų taikomi ir dabar. Iki XIII amžiaus apskaita buvo tvarkoma vienuolynuose, kurie tuo metu buvo stambiausi žemvaldžiai. Apie XIV amžiaus vidurį atsiranda dvejybinė itališkoji apskaitos sistema.
Pirmą kartą dvejybinę apskaitos sistemą 1949 m. paskelbė Lukas Pačiolis. 1870 m. garsus rusų apskaitininkas F. Ezerskis sukūrė trejybinę apskaitos formą. Tokia buvo apskaitos istorija.
O kas yra toji apskaita?
Buhalterinė apskaita – ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, išreikštų pinigais, registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, skirta gauti informaciją ekonominiams sprendimams priimti ir (arba) finansinei atskaitomybei sudaryti. Toks apibrėžimas yra pateiktas Buhalterinės apskaitos įstatymo 2 straipsnio 5 punkte.
Šio referato tikslas yra išsiaiškinti, kas tai yra ir kam reikalingi apskaitai registrai, sąskaitos ir sąskaitų planas.

Apskaitos registras – remiantis apskaitos dokumentais parengta ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių suvestinė, kurioje apibendrinti jų duomenys (LR Buhalterinės apskaitos įstatymo 2 str. 2 d.).
Šiame apibrėžime randame keletą sąvokų, kurias reikėtų atskirai apibrėžti. Tai yra:
Apskaitos dokumentas – popierinis arba elektroninis liudijimas, patvirtinantis ūkinę operaciją arba ūkinį įvykį ir turintis rekvizitus, pagal kuriuos galima nustatyti ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio tapatumą (LR Buhalterinės apskaitos įstatymo 2 str. 1 d.).
Ūkinė operacija – ūkio subjekto veikla, keičianti turto ir (arba) nuosavo kapitalo, finansavimo sumų bei įsipareigojimų dydį ir (arba) struktūrą (LR Buhalterinės apskaitos įstatymo 2 str. 21 d.).
Ūkinis įvykis – nuo ūkio subjekto nepriklausantis faktas, keičiantis turto ir (arba) nuosavo kapitalo, finansavimo sumų bei įsipareigojimų dydį ir (arba) struktūrą (LR Buhalterinės apskaitos įstatymo 2 str. 19 d.).
Įrašams buhalterinėse sąskaitose daryti naudojami specialiai sugrafuotos formos blankai, vadinami apskaitos registrais. Jie skiriami per ataskaitinį laikotarpį įvykusioms ir įformintoms pirminiais dokumentais ūkinėms operacijoms grupuoti, kaupti, sisteminti ir apibendrinti.
Registre fiksuojami tokie duomenys:
Įmonės pavadinimas;
Registro pavadinimas;
Apskaitinis laikotarpis (mėnuo);
Registruojamo dokumento data ir numeris;
Įrašo turinys;
Operacijos suma ir kiekis (priklausomai nuo registro paskirties);
Asmens, padariusio registrą, parašas.
Apskaitos registruose turi būti įrašyti visi ataskaitinio laikotarpio dokumentai.
Apskaitos registrų formą, turinį ir skaičių nusistato ūkio subjektas pagal savo poreikius (LR Buhalterinės apskaitos įstatymo 16 str. 2 d.). Taigi apskaitos duomenų formavimas suvestinių ir ataskaitų pavidalu yra įmonės apskaitos politikos reikalas. Remiantis gera apskaitos praktika, turi būti nustatomi ir registrų (knygų) sudarymo terminai. Mokesčių ataskaitų terminus nustato valstybės institucijos, finansų – savininkai ir kreditoriai, o valdymo apskaitos ataskaitų terminus turėtų nusistatyti pati įmonės vadovybė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis24.09 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos registrai ju paskirtis. Saskaitos ju paskirtis. Saskaitu planas jo turinys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Vaiva Vismerytė
Pasidalink su draugais