Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio turto apskaita: prekyba tabaku UAB "Cigarai"

Ilgalaikio turto apskaita: prekyba tabaku UAB "Cigarai"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. tikslas – išnagrinėti ilgalaikio turto apskaitą įmonėje "Cigarai". Ilgalaikis turtas. Ilgalaikio nematerialaus turto apskaita. Ilgalaikio materialaus turto apskaita. Ilgalaikio turto apskaita UAB "Cigarai". UAB "Cigarai" veiklos aprašymas UAB "Cigarai" ilgalaikio turto apskaita. Išvados.

Ištrauka

Laisvos rinkos sąlygomis apskaita yra informacijos perdavimo apie ūkinės – komercinės įmonės veiklą šaltiniu tiems, kurie suinteresuoti tos įmonės veiklos rezultatais, t.y jos gaunamu pelnu. Apskaita teikia bazinius duomenis, kuriais visi, įtraukti į ūkinę veiklą, turi grįsti savo ūkinius sprendimus. Tai nėra vien tikslus ekonominės padėties matavimas. Apskaita turi užtikrinti geros kokybės informaciją, kuria būtų patenkinti ir išoriniai, ir vidiniai vartotojai. Racionaliai organizuoti apskaitą įmonėje įmanoma tik visapusiškai ir nuolat studijuojant galiojančius norminius aktus apskaitos klausimais, būti susipažinusiems su įmonės veikla ir jos specifika, su vidiniais ir išoriniais informacijos vartotojais. Rinkos ekonomikos sąlygomis įmonė savanoriškai pasirenka vidinę apskaitos sistemą. Tačiau labai svarbu, kad ji būtų tvarkoma racionaliai bei teiktų objektyvią ir naudingą informaciją.
Apskaitoje turtas suvokiamas kaip materialiosios ir nematerialiosios finansinės vertybės, kurias valdo bei naudoja ar kuriomis disponuoja ūkio subjektas, ir kurias naudojant tikimasi gauti ekonominės naudos. Kitaip tariant, turtas – nuosavybės teisėmis įmonės savininkams priklausanti ekonominių išteklių išraiška. Tad neatsitiktinai pasirinkau nagrinėti ilgalaikio turto apskaitos temą įmonėje, kadangi jos aktualumas yra akivaizdus. Jis beveik kiekvienoje įmonėje vaidina reikšmingą vaidmenį. Tai pastatai, mašinos, specialūs įrengimai, be kurių dažniausiai apskritai neįmanoma sėkminga kokia nors veikla. Šios sąlygos reikšmingos prekiaujant ir teikiant paslaugas.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti ilgalaikio turto apskaitą įmonėje "Cigarai". Todėl siekiant šio užsibrėžto tikslo, reikia atlikti pagrindinius tris uždavinius:
 išsiaiškinti, kokiu ilgalaikiu turtu disponuoja mano nagrinėjama įmonė;
 kaip šioje įmonėje yra apskaitoma ilgalaikio turto įsigijimo savikaina;
 kokiais metodais naudojantis apskaitomas ilgalaikio turto nusidėvėjimas.
Darbo metodai ir sudėtis:
Pirmoje šio darbo dalyje atliksiu mokslinės literatūros analizę, remiantis kelių autorių darbais. Nagrinėdama autorių darbus, pateiksiu informaciją apie ilgalaikį turtą, jos skirstymą, ilgalaikio materialaus ir nematerialaus turto sampratą, jų nusidėvėjimo būdus ir pan.
Praktinėje dalyje analizuosiu ilgalaikio turto apskaitos procesą UAB "Cigarai", nes, kaip jau minėjau, kiekvienoje įmonėje yra labai svarbu tinkamai pasirinkti ir įgyvendinti apskaitos politiką. Šią dalį atliksiu remiantis stebėjimais bei įmonės pateikta medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis61.81 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto apskaita prekyba tabaku UAB Cigarai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Almas Rupšlaukis
Pasidalink su draugais