Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio turto apskaita

Ilgalaikio turto apskaita

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Ilgalaikio materialaus turto esmė ir klasifikavimas. Įsigyjamo ir turimo ilgalaikio materialaus turto apskaita. Materialaus ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaita. Tiesiog proporcingas (tiesinis) nusidėvėjimo skaičiavimo metodas. Produkcijos kiekio nusidėvėjimo apskaičiavimo metodas. Ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaičiavimas mokesčių apskaičiavimo tikslais. Mažėjančios vertės ir metų skaičiaus metodai. Materialaus ilgalaikio turto netekimų apskaita. Materialaus ilgalaikio turto nurašymas. Išvados. Darbas iliustruotas lentelėmis, schemomis.

Ištrauka

Viena iš svarbiausių sėkmingo verslo plėtojimo sąlygų - deramas informacijos, ypač apskaitinės, reikšmės įvertinimas ir sugebėjimas tinkamai pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Informacija, reikalinga sprendimams priimti yra labai įvairi ir jos tiek daug, kad visos vienu metu praktiškai neįmanoma suvokti. Didelė dalis įmonėse formuojamų ir naudojamų duomenų apie 70 proc. sudaro buhalterinės apskaitos informacija. Vien ką tik paminėtas skaičius patvirtina, jog apie apskaitos informaciją verta pakalbėti atskirai, juolab šioje srityje pakankamai daug neaiškumų.
Pačiu bendriausiu atveju galima pasakyti, kad apskaitos informacija yra iš patikimo šaltinio gauti ir tinkamai užregistruoti apskaitos, daugiausiai finansinės, duomenys, kuriuos naudoja savarankiški ūkiniai vienetai - įmonės jų valdymo procese arba kurie potencialiai ateityje gali būti naudingi valdytojams bei kitiems apskaitos informacijos vartotojams.
Visose laisvosios rinkos šalyse labai plačiai paplitęs abejonių nekeliantis teiginys, jog apskaita yra verslo kalba. Tai, aišku, teisinga nuostata, nes neturėdami duomenų apie verslo sėkmę ar turtą, kuriuo disponuoja įmonė, tos įmonės darbuotojai paprasčiausiai negalėtų susikalbėti, o ką jau kalbėti apie teisingų sprendimų priėmimą. Įmonės vadovai neįstengtų susišnekėti su savininkais bei kitų įmonių vadovais, pirkėjais ar tiekėjais. Juk įmonės steigiamos tam, kad uždirbtų pelną ir didintų savininkų turtą, išreiškiamą pinigais.
Yra daug apskaitos informacijos vartotojų: vidiniai įmonės vartotojai, išoriniai informacijos vartotojai, valdžios institucijos, kiti vartotojai. Visi jie tikisi gauti tikslią ir patikimą informaciją. Kad visi šie vartotojai suprastų jiems teikiamą informaciją, tiek turtas, tiek pelnas įvairių įmonių apskaitoje ir atskaitomybėje turi būti atspindėtas laikantis vienodos tvarkos.
Įvertinant apskaitinės informacijos svarbą, be abejonės svarbu, kad visa teikiama informacija būtų teisinga. Informacijos tikslingumas, jos apdorojimo kokybė priklauso ne tik nuo šiuolaikinių naujausių technologijų kokybės, bet ir nuo darbuotojų kvalifikacijos, jų žinių apie apskaitą. Tarptautiniai apskaitos standartai numato, kad rengiant vartotojams naudingą finansinę atskaitomybę, turi būti laikomasi tokių keturių svarbiausių nuostatų: suprantamumo, tinkamumo, patikimumo ir pilnumo.
Kaip jau buvo minėta, kiekviena įmonė turi turto, kurį galima išreikšti pinigais. Svarbią vietą įmonės veikloje užima įmonės ilgalaikis materialusis turtas. Turbūt neįsivaizduojame įmonės veikiančios be šio turto. Žinoma įvairių įmonių turtas skiriasi, tai priklauso nuo įmonės veiklos pobūdžio, dydžio ir kitų faktorių. Ilgalaikio turto apskaitos nagrinėjimo būtinybė kyla dėl turto įvairovės, naudos įmonei. Kiekvienas turtas turimas įmonėje yra naudingas, kažkam naudojamas. Todėl jis turi būti apskaitomas. Pravartu susipažinti su ilgalaikio materialaus turto apskaita, įsigilinti į skirtingas operacijas atliekamas su šiuo turtu, kad galėtume teisingai jas užregistruoti apskaitoje. Tik teisingai atvaizdavus ūkines operacijas, vartotojai gaus išsamią ir patikimą informaciją apie įmonės turimą ilgalaikį turtą, jo vertę, naudingumą.
Ilgalaikio materialiojo turtas be abejonės užima svarbią vietą įmonės veikloje, be jo neįmanoma jokia veikla, nors ir pati paprasčiausia.
Keičiantis ekonominei situacijai, įstatyminei bazei, apskaitininkai turi dar nuodugniau gilintis į ilgalaikio materialiojo turto apskaitą, atsižvelgti į finansinę ir mokestinę ilgalaikio materialaus turto apskaitą. Keičiantis darbo priemonėms, pereinant prie kompiuterizuotų sistemų, apskaityti materialųjį ilgalaikį turtą tampa vis paprasčiau, tačiau be žmogaus pastangų bei žinių to padaryti neįmanoma.
Ilgalaikis materialusis turtas gali būti naudojamas įvairiose įmonės veiklos srityse: gamyboje, prekyboje, teikiant paslaugas. Gamyboje - gaminant gėrybes (staklės), prekyboje (kasos aparatai), paslaugose (darbo inventorius). Visur, koks jis bebūtų reikia jį apskaityti, kad žinotume, kiek jo turime, kiek jis kainuoja, kiek uždirbo pajamų per ataskaitinį laikotarpį, kiek nusidėvėjo ir pan. Todėl ir pabandysime išsiaiškinti ilgalaikio materialaus turto apskaitos ypatumus: kaip jis įsigyjamas, naudojamas, nudėvimas, nurašomas, perleidžiamas tretiems asmenims. Apžvelgsime ilgalaikio materialaus turto įvairovę, pripažinimo apskaitoje taisykles, bei šiuo metu galiojančius įstatymus, kurie reglamentuoja ilgalaikio materialaus turto apskaitą.
Šio darbo tikslas - išnagrinėti ilgalaikio materialiojo turto apskaitą.
Uždaviniai:
• Išnagrinėti ilgalaikio materialaus turto įsigijimo, nudėvėjimo, nurašymo apskaitos ypatumus.
• Suprasti ilgalaikio materialaus turto sąvoką bei jo įvairovę.
• Susipažinti su šiuo metu galiojančiais įstatymais, kurie reglamentuoja ilgalaikio materialaus turto apskaitą.
Darbe naudoti šie tyrimo metodai: literatūros šaltinių studijavimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-21
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis43.92 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą