Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Tarptautinių ir nacionalinių apskaitos standartų palyginimas

Tarptautinių ir nacionalinių apskaitos standartų palyginimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įžanga. Bendroji dalis. Finansinė atskaitomybė. Pinigų srautų ataskaita. Esminių klaidų taisymas ir apskaitos politikos pasikeitimas. Apskaitos standartai, reglamentuojantys apskaitos vėdimo tvarką. Atsargos. Ilgalaikis materialus ir nematerialus turtas. Nuoma ir lizingas. Pajamų ir sąnaudų pripažinimas. Atidėjimai. Išvada. Priedai (5).

Ištrauka

Lietuvai įstojus į Europos sąjungą, pasikeitė nemažai įstatymų, priežastis buvo labiau priartinti šalies įstatyminę bazę prie Europos sąjungos standartų ir reikalavimų. Kartu su naujais įstatymų pakeitimais pasikeitė ir bendri apskaitos vedimo principai, atsirado nacionaliniai apskaitos standartai, kurie buvo sudaryti remiantis tarptautiniais apskaitos standartais, būtent apie tai ir bus kalbama šiame darbe. Įmonės, norinčios sėkmingai dirbti Lietuvos ir užsienio rinkose, suinteresuotos gerai orientuotis ir išmanyti kaip nacionalinius, taip ir tarptautinius standartus, todėl pasirinkau šią labai aktualią temą. Žinoma, standartų kūrėjų tikslas buvo sukurti bendrus apskaitos principus ir taisykles, kurios leistų išvengti didelių skirtumų, rengiant finansinę atskaitomybę įvairiose šalyse.
Kasdien mes susiduriame su netobulais įstatymais, nacionaliniai standartai, taip pat kaip ir tarptautiniai, irgi nėra tobuli. Pasirinkus šia temą, mano tikslas ne tik apžvelgti tarptautinius ir nacionalinius standartus ir parodyti skirtumus tarp jų, bet dar pavyzdžių pagalba parodyti, kad kaip nacionaliniuose, taip ir tarptautiniuose standartuose vis dar išlieka nemažai netobulumų. Gerai išmanantys apskaitą buhalteriai ir ekonomistai gali interpretuoti kiekvieną įstatymą ir apskaitos standartų nuostatas taip, kaip gali būti naudinga bendrovei vienu ar kitu atveju.
Nacionaliniai ir tarptautiniai standartai visada tobulinami, tačiau skaitytojas, išnagrinėjęs mano darbą įsitikins, kad įmonėms dar lieka nemažai galimybių manipuliuoti skaičiais, tam kad pasiekti reikiamų rezultatų, juk ne visada įmonės suinteresuotos rodyti savo realią padėtį, kartais gali būti naudinga ir dirbtinai pagerinti arba pabloginti savo finansinius rezultatus.
Darbe kalbesiu ne apie visus standartus: apžvelgsiu standartus, skirtus finansinės atskaitomybės parengimui, taip pat vienus iš pagrindinių standartų, reglamentuojančius apskaitos vedimo tvarką (atsargos, ilgalaikis turtas, nuoma, pajamų ir sąnaudų pripažinimas, atidėjimai). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis62.44 KB
AutoriusNatalija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniu ir nacionaliniu apskaitos standartu palyginimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą