Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Biudžetinės įmonės

Biudžetinės įmonės

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748
Aprašymas

Įvadas. Įmonės charakteristika. Biudžetinių įstaigų programų sąmata. Kasinės ir faktinės išlaidos. Turto apskaita. Ilgalaikis turtas. Turto nurašymas. Trumpalaikis turtas. Finansinis turtas. Atsargos. Biudžetinių įstaigų pavyzdinis sąskaitų planas. Apskaitos dokumentai. Mokėjimo nurodymas. Darbo užmokesčio žiniaraštis. Materialiniai dokumentai. Klaidų taisymas. Memorialinė orderinė apskaitos forma. Memorialiniai orderiai. Didžioji knyga, jos pildymo tvarka. Kasos operacijos ir dokumentai. Kasos knyga. Kasos pajamų ir išlaidų registracijos žurnalas. Inventorizacija. Parengiamieji darbai. Prekinė apyskaita. Įgaliojimas. Apskaitos ypatumai. Tiesioginis finansavimas iš valstybės biudžeto. Ne biudžeto lėšos. Pavedimų lėšos. Darbo užmokesčio apskaita. Pagrindinio darbo užmokesčio apskaičiavimas. Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimas. Atlyginimas už kasmetines atostogas. Ligos pašalpų apskaičiavimas. Išskaitymai iš darbo užmokesčio. Darbo užmokesčio mokėjimo tvarka. Darbo užmokesčio ir su juo susijusių atsiskaitymų registravimas sąskaitose ir apskaitos registruose. Finansinė atsiskaitomybė. Balansas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Biudžetinė įstaiga yra savo pavadinimą turintis viešasis juridinis asmuo, visiškai arba iš dalies išlaikomas iš valstybės arba savivaldybių biudžetų asignavimų ir taip įvardytas jo steigimo dokumentuose.
Biudžetinės įstaigos savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos finansų ministerijos įsakymais, kitais teisės aktais, biudžetinių įstaigų steigimo dokumentais.
Biudžetinė įstaiga gali būti steigiama, jeigu tam tikslui yra numatyti asignavimai valstybės arba savivaldybių biudžetuose.
Tokia įstaiga laikoma įsteigta, kai yra įregistruojama Juridinių asmenų registre. Steigimo dokumente, kuris yra teisinis dokumentas, nurodomi šie duomenys:
• įstaigos pavadinimas;
• įstaigos teisinė forma;
• įstaigos buveinė;
• įstaigos veiklos tikslai, nurodant veiklos sritis bei rūšis;
• įstaigos vadovo pareigybės pavadinimas ir jo kompetencija;
• įstaigos steigimo dokumentų keitimo tvarka;
• kitos įstatymo arba steigėjo nustatytos nuostatos.
Biudžetinės įstaigos veikla pasibaigia likvidavimo arba reorganizavimo būdu. Ji gali būti pertvarkoma į valstybės arba savivaldybės įmonę ar viešąją įstaigą.

Šiaulių miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga sporto mokykla "Klevas". Užsiimanti kūno kultūros ir sporto veikla, kuri aprėpia 3 sporto šakas:
1. Žolės riedulys,
2. Regbis,
3. Futbolas.

Dabar darbuotojų skaičius yra šešiasdešimt žmonių iš jų:
Direktorius,
Du direktoriaus pavaduotojai mokymo reikalams (ūkio reikalams ir direktoriaus pavaduotojas).
Vyr.finansininkė, sekretorė, kasininkė, treneriai, medicinos sesuo, likusieji aptarnaujantis personalas( sargai, darbininkai, valytojai, ir t.t.)

Trenerių ir vaikų skaičius:
Futbole – 6 treneriai ir 247 lankančių vaikų skaičius.
Žolės riedulys – 7 treneriai ir 188 lankančių vaikų skaičius.
Regbis – 8 treneriai ir 221 lankančių vaikų skaičius.

Finansavimas – tai lėšų perdavimas į asignavimų valdytojų vadovaujamų biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų sąskaitas jų programoms vykdyti arba tiesioginis biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų programų išlaidų ir įsigyjamo turto apmokėjimas iš biudžetų sąskaitų.
Biudžetinių įstaigų finansavimo objektas yra jų vykdomų programų išlaidos. Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Valstybės iždo departamentas valstybės biudžeto asignavimus, skirtus įstaigų ir organizacijų programoms vykdyti, iš valstybės iždo sąskaitos perveda į asignavimų valdytojų tam tikslui atidarytą biudžetinę sąskaitą banke arba tiesiogiai tiekėjams.
Valstybės biudžeto asignavimai, pagal nustatytos formos mokėjimo paraiškas, pervedami tada, kai jų reikia konkrečioms išlaidoms apmokėti. Mokėjimo paraiškos rengiamos pagal biudžeto išlaidų klasifikacijos atitinkamus kodus ir pateikiamos Valstybės iždo departamentui elektroniniu būdu, naudojantis kompiuterizuota Valstybės biudžeto, apskaitos ir mokėjimų sistema. Ne vėliau kaip per 3 dienas pateikiama tos pačios mokėjimo paraiškos spausdintinė forma, kurią pasirašo vyriausiasis buhalteris ir įstaigos vadovas.
Jos gali būti pateikiamos per šakinę ministeriją. Jei tokios nėra, tiesiogiai Valstybės iždo departamentui. Šakinės ministerijos atlieka pavaldžių įstaigų administracinę kontrolę, tikrina įstaigų biudžeto programų sąmatas. Jeigu valstybės iždo sąskaitoje užtenka lėšų paraiškai patenkinti ir paraiškoje nurodyta suma neviršija programos sąmatos, tada Valstybės iždo departamentas pateikia bankui mokėjimo pavedimą ir įstaigai pervedamos jos prašomos lėšos. Jei iždo sąskaitoje neužtenka lėšų paraiškai patenkinti arba jeigu viršijama sąmata, mokėjimo paraiška atmetama. Iš valstybės biudžeto lėšos mokėjimo pavedimu perduodamos asignavimų valdytojams, kurie atsako už tikslinį ir taupų lėšų panaudojimą.
Patvirtinus Lietuvos Respublikos atitinkamų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymą, valstybės biudžeto asignavimų valdytojai patikslina ir pateikia Finansų ministerijai asignavimų paskirstymą pagal tvirtinamas programas. Finansų ministerija, gavusi iš valstybės biudžeto asignavimų valdytojų patikslintus asignavimų paskirstymus pagal patvirtintas programas, rengia Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl valstybės biudžeto asignavimų valdytojų programų tvirtinimo ir asignavimų paskirstymo pagal tvirtinamas programas projektą ir pateikia jį Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Šiame projekte nustatoma bendra asignavimų suma kiekvienai valstybės biudžeto asignavimų valdytojų programai.
Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinus valstybės biudžeto asignavimų paskirstymą pagal programas, sudaromos valstybės biudžeto programų sąmatos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos diplominis darbas
KategorijaApskaita
TipasDiplominiai darbai
Apimtis46 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis89.19 KB
AutoriusLINA
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biudzetines imones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą