Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaita. 36-asis tarptautinis apskaitos standartas

Ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaita. 36-asis tarptautinis apskaitos standartas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Tikslas. Taikymas. Apibrėžimai. Turto, kurio vertė gali sumažėti, apskaita. Atsiperkamosios vertės įvertinimas. Grynoji pardavimo kaina. Naudojimo vertė. Būsimųjų pinigų srautų skaičiavimo pagrindas. Būsimųjų pinigų srautų skaičiavimai. Būsimieji pinigų srautai užsienio valiuta. Diskonto norma. Nuostolio dėl vertės sumažėjimo pripažinimas ir įvertinimas. Pinigus kuriantys vienetai. Pinigus kuriančio vieneto, kuriam priklauso turtas, apskaita. Pinigus kuriančio vieneto atsiperkamoji ir apskaitinė vertė. Prestižas. Bendras turtas. Pinigus kuriančio vieneto nuostolis dėl vertės sumažėjimo. Nuostolio dėl vertės sumažėjimo panaikinimas. Nuostolio dėl atskiro turto vertės sumažėjimo panaikinimas. Nuostolio dėl pinigus kuriančio vieneto vertės sumažėjimo panaikinimas. Nuostolio dėl prestižo vertės sumažėjimo panaikinimas. Atskleidimas. Pereinamosios nuostatos. Įsigaliojimo data.

Ištrauka

1. Šis standartas (36 TAS) nurodo, kaip turi būti į apskaitą įtraukiamas ir parodomas visų rūšių turto vertės sumažėjimas. Standarte turto atsiperkamumo ir nuostolių dėl turto vertės sumažėjimo pripažinimo reikalavimai, įtraukti į:

a) 16 TAS (persvarstytą 1993 m.) "Nekilnojamasis turtas, įranga ir įrengimai" (žr. 16 TAS (persvarstytą 1998 m.));

b) 22 TAS (persvarstytą 1993 m.) "Verslo jungimai" (žr. 22 TAS (persvarstytą 1998 m.));

c) 28 TAS (pertvarkytą 1994 m.) "Investicijų į asocijuotas įmones apskaita" (žr. 28 TAS (persvarstytą 1998 m.)); ir

d) 31 TAS (pertvarkytą 1994 m.) "Bendrų įmonių finansinė atskaitomybė" (žr. 31 TAS (persvarstytą 1998 m.)).

Svarbesnieji ankstesnių reikalavimų pakeitimai ir 36 TAS principų paaiškinimai išdėstyti atskirame priede "Išvadų pagrindimas".

2. 36 TAS nenagrinėja atsargų, atidėtųjų mokesčių turto, iš statybos sutarčių bei išmokų darbuotojams atsirandančio turto ar daugumos finansinio turto vertės sumažėjimo.

3. 36 TAS reikalauja apskaičiuoti kiekvieno atskiro turto atsiperkamąją vertę, jei yra požymių, kad turto vertė gali sumažėti. Ypatingais atvejais turtui taikomas tarptautinis apskaitos standartas gali reikalauti atlikti papildomą patikrinimą. Pavyzdžiui, 38 TAS "Nematerialusis turtas" ir 22 TAS (persvarstytas 1998 m.) "Verslo jungimai" reikalauja kasmet apskaičiuoti nematerialiojo turto ir prestižo, amortizuojamo per ilgesnį nei 20 metų laikotarpį, atsiperkamąją vertę.

4. 36 TAS reikalauja pripažinti nuostolį dėl vertės sumažėjimo (turto vertės sumažėjimą), kai tik turto apskaitinė vertė viršija jo atsiperkamąją vertę. Nuostolis dėl savikaina įrašyto į apskaitą turto vertės sumažėjimo pripažįstamas pelno (nuostolio) ataskaitoje ir aiškinamas kaip perkainota verte įrašyto į apskaitą turto perkainojimo sumažėjimas.

5. 36 TAS reikalauja, kad atsiperkamąja verte būtų laikoma grynoji pardavimo kaina arba naudojimo vertė ta, kuri iš jų yra didesnė:

a) grynoji pardavimo kaina – suma, gaunama iš turto pardavimo, sudarius sandorį tarp dviejų nusimanančių ir ketinančių pirkti / parduoti turtą šalių, atskaičius visas tiesiogines papildomas perdavimo išlaidas; ir

b) naudojimo vertė – dabartinė apskaičiuotų grynųjų būsimųjų pinigų srautų vertė, kurią tikimasi gauti nuolat naudojant turtą arba jį perleidžiant pasibaigus jo naudingo tarnavimo laikui.

6. 36 TAS reikalauja, kad nustatydama turto naudojimo vertę, be kitų dalykų, įmonė taikytų:

a) pinigų srautų prognozes, atliktas remiantis pagrįstomis ir patvirtinančiomis prielaidomis, kurios parodo:

i) esamą turto būklę; ir

ii) geriausią vadovybės atliktą ekonominių sąlygų, būsiančių per likusį turto naudingo tarnavimo laiką, įvertinimą;

b) diskonto normą iki apmokestinimo, atspindinčią dabartinį pinigų laiko vertės ir turtui būdingos rizikos įvertinimą. Diskonto norma neturi atspindėti rizikos, pagal kurią jau buvo koreguoti būsimieji pinigų srautai.

7. Turi būti apskaičiuojama atskiro turto atsiperkamoji vertė. Jei to padaryti neįmanoma,
36 TAS reikalauja, kad įmonė nustatytų pinigus kuriančio vieneto, kuriam šis turtas priklauso, atsiperkamąją vertę. Pinigus kuriantis vienetas yra mažiausia apskaitytina turto grupė, kuri, nuolat naudojant turtą, kuria pinigų įplaukas, dažnai nepriklausančias nuo pinigų įplaukų iš kito turto ar turto grupių. Tačiau jei turto ar turto grupės gaminama produkcija parduodama aktyviojoje rinkoje, šis turtas ar turto grupė turi būti apibrėžiama kaip atskiras pinigus kuriantis vienetas, netgi jei visa turto ar turto grupės gaminama produkcija (ar jos dalis) naudojama įmonės vidaus reikmėms. A priede "Aiškinamieji pavyzdžiai" pateikti pinigus kuriančių vienetų nustatymo pavyzdžiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis42.5 KB
AutoriusStudente
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasL. Jurgelaitienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto nusidevejimo apskaita. 36asis tarptautinis apskaitos standartas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • L. Jurgelaitienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą