Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio turto vertinimas, nusidėvėjimo sumos skaičiavimas

Ilgalaikio turto vertinimas, nusidėvėjimo sumos skaičiavimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Pastatų vertė. Pastatų vertės skaičiavimas ir lentelė. Įrengimų pilnoji pradinė vertė. Ilgalaikio turto vertė, metinė nusidėvėjimo suma ir norma. IT struktūra. Įrengimų likutinė vertė. Įrengimų likvidacinė vertė. IT nusidėvėjimo suma. Išvados.

Ištrauka

Ilgalaikis turtas – turtas, kuris naudojamas įmonės ekonominei naudai gauti ilgiau nei vienerius metus, ir kurio įsigijimo vertė ne mažesnė už įmonės nustatytąją.
Pagrindinis požymis, pagal kurį turtas skirstomas į ilgalaikį, yra jo sunaudojimas per tą laikotarpį, per kurį uždirbama pelno. Jeigu turtas per vieną ataskaitinį laikotarpį yra nesunaudojamas, jis laikomas ilgalaikiu turtu. Kadangi pagrindinis ataskaitinis laikotarpis yra vieneri metai, tai ir ilgalaikiu paprastai laikomas tas turtas, kuris naudojamas uždirbant pajamas ilgiau nei vienerius metus. Jis beveik kiekvienoje įmonėje vaidina reikšmingą vaidmenį. Tai pastatai, mašinos, specialūs įrengimai, be kurių dažniausiai apskritai neįmanoma sėkminga kokia nors veikla. Šios sąlygos reikšmingos prekiaujant ir teikiant paslaugas, jos dar reikšmingesnės perdirbimo atveju.
Priskiriant turtą ilgalaikiam, atsižvelgiama ir į jo vertę. Jeigu turtas naudojamas ir labai ilgai, bet jo vertė įmonei nereikšminga (arba labai maža), toks turtas nebus laikomas ilgalaikiu, nes jo kaip ilgalaikio turto, apskaita įmonei būtų per brangi. Taip darant būtų pažeistas apskaitos optimalumo principas, kai apskaitos ir atskaitomybės duomenų formavimo išlaidos viršytų tos informacijos teikiamą naudą. Jokiame norminiame akte nėra numatyta, kokios sumos turtas laikomas ilgalaikiu, todėl skirtingoms įmonėms ir ilgalaikis turtas yra skirtingas.
Įmonės vadovai patys pasirenka, nuo kurios sumos ir kokio pobūdžio jų įmonėje turtas laikomas ilgalaikiu. Ši suma vadinama minimalia ilgalaikio materialiojo turto verte. Valstybė biudžetinėms įstaigoms nustato minimalią sumą, šiuo metu tai 500lt.
Vis dėlto svarbiausias požymis, išskiriant ilgalaikį turtą, yra jo panaudojimas uždirbant pelną tam tikroje įmonėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis48.57 KB
AutoriusIna
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasZ. Damalakienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto vertinimas nusidevejimo sumos skaiciavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Z. Damalakienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą