Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Piniginių lėšų apskaita

Piniginių lėšų apskaita

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Piniginių lėšų apskaita verslo įmonėse. Kasos operacijų apskaita. Sąskaitų bankuose operacijų apskaita. Piniginių lėšų registravimas sąskaitose. Piniginių lėšų apskaita biudžetinėse įstaigose. Kasos operacijos ir jų apskaita. Biudžetinių lėšų ir kitų lėšų sąskaitos banke. Kasinės ir faktinės išlaidos ir jų apskaita. Piniginių lėšų registravimas sąskaitose. Išvados.

Ištrauka

Pinigai ir jų ekvivalentai – tai įmonės kasoje ir sąskaitose bankuose esantys pinigai ir jų ekvivalentai, bei įvairi valiuta.
Viena iš pagrindinių problemų, su kuria susiduria daugelis, ypač sparčiai augančių Lietuvos įmonių, yra apyvartinių lėšų trūkumas. Jų įmonėms reikia atlyginimams mokėti, žaliavoms įsigyti, kitoms veiklos išlaidoms padengti. Neretai individualios įmonės savininkas savo asmeninius pinigus ir įmonės pinigus laiko "vienoje kišenėje", skiria per mažai dėmesio kasos operacijoms dokumentuoti. Be to, apskaitoje fiksuojant ne visas pinigines įplaukas, sudaromos prielaidos "dvigubai" buhalterijai bei mokesčių nemokėjimui. Daugiausia dėmesio visi kontrolieriai skiria grynųjų pinigų operacijų apskaitai.
Pagrindinis pinigų vaidmuo – dalyvauti atsiskaitymuose tarp įmonių, įstaigų, bankų, samdomų darbuotojų. Todėl svarbu tinkamai atspindėti pinigų judėjimą pirminiuose dokumentuose bei buhalterinės apskaitos registruose. Tokiu būdu išvengiama ne tik nereikalingų tarpusavio įtarinėjimų įmonės viduje, bet ir kontroliuojančių institucijų sankcijų už nustatytos tvarkos pažeidimus.
Tikslas: įvertinti piniginių lėšų apskaitos ypatumus verslo įmonėse ir biudžetinėse įstaigose.
Uždaviniai:
1. Apžvelgti informacijos šaltinius, kuriuose atsispindi piniginių lėšų apskaitos temos.
2. Pateikti informaciją apie kasos operacijų, sąskaitų bankuose apskaitą ir kitų piniginių lėšų apskaitą.
3. Išsiaiškinti skirtumus tarp piniginių lėšų apskaitos verslo įmonėse ir biudžetinėse įstaigose.


Rašydama apie piniginių lėšų apskaitą, vadovavausi įvairiais literatūros šaltiniais ir internetu bei studijų metu įgytomis savo žiniomis.
Susidaryti įsivaizduojamai parašyto darbo struktūrai daugiausia kaip orientacine knyga naudojausi Gudaitienės Onos "Buhalterinė apskaita" ir Petrauskienės K., Bartaškos R. "Apskaita biudžetinėse įmonėse". Iš pirmosios knygos surinkau pagrindinę informaciją apie kasos operacijų, sąskaitų bankuose apskaitas verslo įmonėse, o iš kitų šaltinių tik papildžiau ankstesnę informaciją nepaminėtais terminais ar platesniu ir komentavimu. Iš paminėtos antrosios knygos surinkau informaciją apie biudžetines įstaigas. Tokiu būdu galėjau puikiai pastebėti tarp verslo įmonėms ir biudžetinėms įstaigoms vedamos apskaitos panašumus bei skirtumus.
Gudaitienės O. Knygoje Buhalterinė apskaita labiausiai akcentuota piniginio turto esmė ir pinigų apskaita buhalterijoje, taip pat kasos ir sąskaitų bankuose operacijų apskaita.
Petrauskienės K., Bartaškos R. "Apskaita biudžetinėse įmonėse" minimi visi piniginiai dokumentai, kasos ir jų operacijų apskaita, kitų piniginių lėšų apskaita, kasinės iš faktinės išlaidos biudžetinėse įstaigose.
Labai gera yra "Pačiolio" išleista knyga "Pirminiai apskaitos dokumentai‘. Ja remiantis galėjau trumpai ir aiškiai išvardinti kasos ir banko operacijų apskaitos dokumentus bei plačiau juos aprašyti.
Atsiskaitymų negrynaisiais pinigais skyreliui vadovavausi Buckiūnienės Olgos "Ūkio subjektų finansai". Čia išskyriau keletą atsiskaitymų formų, tokių kaip mokėjimo nurodymai, čekiai, vekseliai ir kt. Ja remdamasi grafiškai pavaizdavau keletą atsiskaitymų, pavyzdžiui: Atsiskaitymų mokėjimo nurodymais schema.
Pagal Bagdžiūnienės Vitalijos "Apskaitos politika" išskyriau įmonės kasos ir banko operacijų organizavimo tvarką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai14
Dydis43.19 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakulteto Kretingos skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Piniginiu lesu apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą