Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Tarptautinių finansinės atsakomybės standartų praktinio įgyvendinimo klausimų apžvalga

Tarptautinių finansinės atsakomybės standartų praktinio įgyvendinimo klausimų apžvalga

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Pagrindiniai praktiniai sunkumai pereinant prie tarptautinių standartų. Instituciniai sunkumai. Sunkumai dėl reikalavimų įvykdymo aprūpinimo. Techniniai sunkumai. Išvados.

Ištrauka

Po dvidešimt antrosios tarptautinių apskaitos ir atskaitomybės standartų ekspertų grupės sesijos įvyko daug įvykių, kurie sustiprino konvergencijos prie TFAS tendencijas. Vertinant visuotinį perėjimą prie TFAS 2005 metais, seras Deividas Tuidi, buhalterinės apskaitos tarptautinių rekomendacijų pirmininkas, pabrėžė, jog perėjimas vyksta " stebinančiai sklandžiai". Tuo tarpu, jis paminėjo, jog tiems, kurie atsakingi dėl perėjimo prie TFAS, šis procesas pasirodė palyginti sunkesnis, nei tikėjosi. Pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad dabartiniu metu maždaug šimtas šalių vykdo ar sprendžia perėjimą prie standartų, taikomus pagal TAS.
2006 metų vasario mėn. pabaigoje Tarptautinis buhalterinės apskaitos komitetas ir Jungtinių valstijų finansinės apskaitos standartų komitetas surengė sutarties memorandumą, kuriame buvo patvirtintas jų antraeilis tikslas parengti kokybiškus bei vieningus apskaitos standartus dėl jų pritaikymo pasaulinėse kapitalo rinkose. Abi institucijos pabrėžė, kad pasirašytas memorandumas viso labo tapo tų tikslų ir principų, kurie pirmiausia buvo priimti 2002 metų spalio mėnesį pasirašytam susitarime, įgyvendinimu.

Pagrindiniai praktiniai sunkumai pereinant prie tarptautinių standartų

Tyrimai buvo atlikti tokiose šalyse kaip Brazilija, Indija, Jamaika, Vokietija ir Kenija. Šios šalys pasirinko skirtingas prieigas prie perėjimo prie standartų. Brazilijoje standartai įsigalios 2010 metais ir bus paskelbti finansinėse institucijose, esančiose Brazilijos Centrinio banko priežiūroje. Vokiečių kompanijos pradėjo ruošti finansinę atskaitomybę derinant su Tarptautiniais buhalterinės apskaitos standartais dar 1990 metų pradžioje. Indija veržiasi pritaikyti standartus atsižvelgiant į šalies ekonominę situaciją. Jamaika pradėjo diegti standartus 2002 metais, Kenija – 1998 metais.
Sprendimą pereiti prie tarptautinių standartų minėtose šalyse diktavo skirtingos priežastys. Brazilijoje centrinis bankas siekia priartinti finansinių institucijų atskaitomybę atitinkamai su tarptautine praktika, taip pat, pasirūpinti finansinės atskaitomybės sugretinimu ir užsitikrinti užsienio investuotojų pasitikėjimą. Vokietijoje greta didžiųjų kompanijų pradėta ruošti atskaitomybė diegiant tarptautinius standartus ne todėl, kad to būtų reikalavę nacionalinės reguliavimo institucijos, o dėl to, kad gautų priėjimą prie finansinių rinkų už Vokietijos ribų. 1998 metais vokiečių įstatymų leidėjai suteikė galimybę kompanijoms ruošti konsoliduotą finansinę atskaitomybę atitinkamai pagal buhalterinės apskaitos tarptautinių standartų reikalavimus. Pasiruošimas konsoliduotai finansinei atskaitomybei pagal standartus tapo privaloma vokiečių kompanijoms po to, kai Europos Sąjungoje įsigalėjo nutarimas dėl perėjimo prie tarptautinių standartų 2002 metais. Teminis Vokietijos tyrimas tarnauja iliustruojamam bendram priėjimui prie standartų naudojimo visos Europos Sąjungos taškuose.
Tyrime dėl Kenijos kalbama apie siekimą pakeisti nacionalinius reikalavimus finansinei atskaitomybei iki pereinant į tarptautinį lygį, kurių trūkumai išryškėjo po rimtų krizių finansinių paslaugų sektoriuje 1980 ir 1990 metais. Svarbus ir tas faktas, jog šioje šalyje standartizavimo organizacija siekia perorientuoti resursus su nacionaline veikla atsižvelgiant į didinimą kitų pakraipų dėl labiau efektyvesnių naujų buhalterinės apskaitos ir audito standartų.
Indijoje standartų diegimo programa prižiūri adaptaciją pagal paskutines nacionalines ekonomines realijas. Jamaikos tyrime taip pat kalbama apie ketinimą inicijuoti korporacinę atskaitomybę kaimyninių šalių ir susieti su tarptautiniais reikalavimais ir tarptautinės organizacijos komisijos pozicija pripažįstant tarptautinius apskaitos standartus.
Šalyse , kuriose buvo atlikti tyrimai, skiriasi standartų priėmimo sferos. Kaip anksčiau buvo minėta Brazilijoje jie bus priimami finansinių institucijų. Maklerių biržose kompanijos privalo sekti nacionalinius standartus, kurie palaipsniui bus priartinami prie tarptautinių standartų. Kas liečia Vokietijos biržose kotiruojamas kompanijas, jos privalės priimti TAS ruošiant konsoliduotą finansinę atskaitomybę. Nekotiruojamos kompanijos taip pat gali naudotis TAS dėl daugelio grupinių finansinių sąskaitų vedimo. Abiejų tipų kompanijoms uždrausta taikyti TAS ruošiant individualią (nekonsoliduotą) finansinę atskaitomybę. Jamaikoje ir Kenijoje visos registruotos ir neregistruotos biržose kompanijos turi rengti pagal TAS visą savo finansinę atskaitomybę, kaip konsoliduotą, taip ir nekonsoliduotą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis21.03 KB
Autoriusvaldas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniu finansines atsakomybes standartu praktinio igyvendinimo klausimu apzvalga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą