Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Auditoriaus darbo dokumentai (2)

Auditoriaus darbo dokumentai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Audito darbo dokumentų sąvoka. Audito darbo dokumentų funkcijos (tikslai). Audito darbo paskirstymas ir koordinavimas. Audito darbo kontroliavimas ir priežiūra. Ataskaitos pagrindimas. Atitikimas standartams. Kito audito planavimas ir atlikimas. Darbo dokumentų konfidencialumas, nuosavybės klausimai ir auditoriaus atsakomybė. Darbo dokumentų konfidencialumas ir saugumas. Audito darbo dokumentų nuosavybė. Darbo dokumentai ir auditoriaus atsakomybė. Nuomonių nesutapimas. Auditoriaus darbo dokumentai. Pastovios bylos. Einamosios bylos. Audito eigos administravimo dokumentai. Bandomasis balansas ir apibendrinimo sąrašas. Taisymų ir perklasifikavimo įrašai. Skaičiavimai, analizės, suderinimai, papildomi priedai. Patvirtinantys darbo dokumentai. Darbo dokumentų forma ir turinys. Pagrindiniai darbo dokumentų ruošimo principai. Darbo dokumentų kontrolė.

Ištrauka

Pagal 230 tarptautinį audito standartą, auditorius turi dokumentuoti viską, kas yra svarbu pateikiant įrodymus auditoriaus nuomonės pagrindimui ir parodyti, kad auditas buvo atliktas pagal tarptautinius audito standartus.

Dokumentacija yra medžiaga, kurią auditorius ruošia, gauna ir saugo ir kuri yra susijusi su atliekamu auditu. Audito darbo dokumentai - tai įrašai apie auditoriaus planavimą, atliktų audito procedūrų prigimtį, laiką bei apimtį, tokių procedūrų rezultatus, bei iš gautų įrodymų padarytas išvadas. Darbo dokumentai gali būti popierinėje, elektroninėje ar kitokios formos. Terminai "dokumentacija" ir "darbo dokumentai" dažnai naudojami kaip sinonimai.

Taigi, darbo dokumentai yra:
1) pagalbos priemonė planuojant, atliekant ir kontroliuojant auditą;
2) dokumentuoja audito įrodymus, gautus atliekant auditą auditoriaus nuomonės pagrindimui, taip pat įrodymui, kad auditas atliktas pagal audito standartus;
3) padeda peržiūrint audito darbus.

Jei auditorius tinkamai planuoja auditą, visa būtina informacija turi būti darbo dokumentuose. Dokumentuose būna įvairi informacija, pvz. aprašomoji informacija apie vidaus kontrolę, informacija apie klientą, laiko biudžetai atskiroms audito sritims, audito programa bei ankstesniųjų metų audito rezultatai.

Audito dokumentai yra svarbi priemonė surašant audito testų rezultatus. Pvz. padarius atranką turi būti surašomi atrankos vienetai bei atliekami tam tikri apskaičiavimai. Darbo dokumentai taip pat būtini darbui koordinuoti. Galutinius sprendimus dėl nuomonės priima audito vadovai, kurie atlieka tik keletą audito testų. Įvertindami surinktus įrodymus, jie remiasi darbo dokumentais.

Darbo dokumentai taip pat naudojami ne tik įvertinti, ar surinkta pakankamai įrodymų, bet ir kitiems konsultavimo ar audito darbams. Darbo dokumentus naudoja audito įmonių konsultacinis padalinys ruošiant pelno (pajamų) mokesčio deklaracijas, kitas privalomas ataskaitas. Jie taip pat yra informacijos šaltinis auditoriams komunikuojant su valdybos nariais vidaus kontrolės silpnumo klausimais. Darbo dokumentai gali būti naudojami ir personalo apmokymams.

Po nuomonės pareiškimo, darbo dokumentai yra pagrindinis įrodymas, kad auditas buvo atliktas tinkamai. Auditorius dirba su originaliais dokumentais bei buhalteriniais įrašais, kurie po audito atlikimo paliekami klientui. Darbo dokumentai šiuo atveju yra tų dokumentų indeksas.

Jei auditorius kviečiamas į teismą ar į kitas valstybės institucijas, darbo dokumentai yra jo pagrindinis įrodymas.

9-asis nacionalinis audito standartas "Darbo dokumentai", patvirtintas visuotiniame Lietuvos auditorių rūmų narių susirinkime 2000 06 16, dokumentaciją apibrėžia kaip terminą, kuriuo apibūdinama visa medžiaga (darbo dokumentai), kurią audito metu parengia pats auditorius arba kuri yra jam parengiama, taip pat visa medžiaga, susijusi su atliktu auditu, kurią auditorius gavo ir disponuoja.

Darbo dokumentai yra jungiamasis ryšys tarp auditoriaus ataskaitos ir kliento buhalterinių įrašų. Juose dokumentuojamas visas auditoriaus atliekamas darbas ir jais pagrindžiama auditoriaus ataskaita.

Kai kurie darbo dokumentai - banko išrašas ar didžiosios knygos sąskaitų analizė. Kiti gali būti valdybos narių posėdžių protokolų kopijos ar kliento vidaus kontrolės organizacinės ar proceso schemos. Taip pat bandomieji balansai, audito programos, vidaus kontrolės klausimynai, kliento ar jo patarėjų teisės klausimais paaiškinimai, patvirtinimo formos bei kitos schemos, sąrašai, dokumentai. Taigi, terminas audito darbo dokumentai yra gana platus.
Auditorius, kuris pasirašo audito ataskaitą, gali neatlikti visų audito procedūrų pats. Jis gali susiformuoti nuomonę peržiūrėdamas audito įmonės darbuotojų paruoštus darbo dokumentus. Todėl audito darbo dokumentai turi būti pakankami, kad leistų pareikšti nuomonę apie finansinės atskaitomybės teisingumą visais reikšmingais atžvilgiais.

Audito darbo dokumentų sudėtis priklauso nuo kliento verslo operacijų bei buhalterinių įrašų ir kontrolės būdų. Auditorius turi pritaikyti savo darbo dokumentų formą ir turinį, kad jie atitiktų kiekvieno audito aplinkybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.57 KB
AutoriusSonata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auditoriaus darbo dokumentai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą