Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Buhalterinės apskaitos įstatymai

Buhalterinės apskaitos įstatymai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Buhalterinės apskaitos samprata ir objektai. Buhalterinės apskaitos reglamentavimas Lietuvos Respublikoje. Apskaitos reglamentavimo aktai ir įstatymai. Tarptautiniai apskaitos standartai. Europos Sąjungos direktyvos. Buhalterinės apskaitos įstatymas. Įstatymo taikymas. Bendrieji apskaitos tvarkymo reikalavimai. Apskaitos tvarkymo sistemos nustatymas ir parinkimas. Ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių įforminimas ir registravimas. Apskaitos dokumentų, apskaitos registrų ir finansinės atskaitomybės saugojimo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Lietuvai pasukus į rinkos ekonomiką, šalyje labai padidėjo buhalterinės apskaitos ir jos specialistų reikšmė. Buhalterinė apskaita tapo reikšminga įmonių valdymo darbuotojų, valdžios institucijų ir kitų subjektų informacinio aprūpinimo priemone. Labai padidėjo mokslinių tyrimų poreikis apskaitos srityje.
[Daugelio įmonių apskaitą tavarko specialūs darbuotuojai, tradiciškai vadinami buhalteriais. Kadangi labai padidėjo įmonių skaičius, padidėjo ir apskaitos specialistų poreikis. Pradiniu perėjimo į rinkos ekonomiką laikotarpiu buhalterių stygiu mėginta sumažinti rengiant specialius mokymo kursus. Tačiau šis mokymo būdas negali būti pagrindinis šiuolaikiniams apskaitos specialistams rengti. Šie specialistai privalo turėti tvirtų teorinių žinių ir mokėti taikyti jas įvairiose ekonominės informacijos formavimo ir panaudojimo srityse. Jie turi mokėti tvarkyti apskaitą, finansinius reikalus, kontroliuoti bei analizuoti ekonominę veiklą, prognozuoti jos raidą ir rengti valdymo sprendimus.] (A. Ivanauskienė. "Buhalterinės apskaitos pradmenys" )
Visose žmonių veiklos srityse svarbų vaidmenį atlieka informacija,t.y. vienokios ar kitokios žinios. Ji reikalinga įvairiems sprendimams priimti. Ypatingai reikšminga informacija yra ekonominėje veikloje. Joje naudojama ekonominė, teisinė,mokslinė ir kitokia informacija.
Ekonominių procesų valdymui nepaprastai svarbi yra ekonominė informacija. Didžiausią jos dalį teikia buhalterinė apskaita. Ekonominėje literatūroje ji vadinama tiesiog apskaita. Tačiau reikia turėti omeny, kad praktinėje veikloje egzistuoja ir kitokių rūšių apskaita: pvz., personalo apskaita, techninė apskaita ir t.t..
Apskaita apibudinama kaip verslo kalba. Žinia, kiekvienos kalbos tikslas perduoti tam tikrą informaciją. Tokią paskirtį atlieka ir apskaita, teikdama rašytinę arba kitaip užfiksuotą informaciją.

[Buhalterinės apskaitos įstatyme buhalterinė apskaita apibrėžta taip: ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, išreikštų pinigais, registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, skirta gauti informaciją ekonominiams sprendimams priimti ir finansinei atsakomybei sudaryti.] (A.Ivanauskienė. "Buhalterinės apskaitos pradmenys")
Buhalterinė apskaita traktuojama kaip vieninga apskaitos sistema, kurios duomenų pagrindu yra sudaroma finansinė atskaitomybė. Buhalterinės apskaitos sistema turi teikti įvairiausią informaciją apie įmonės turtą, nuosavybę, finansinę būklę, mokesčius, atsiskaitymus su valstybės biudžetu, apie skolas, veiklos rūšis, gaunamas pajamas ir joms uždirbti patirtas sąnaudas. Buhalterinės apskaitos taikoma informacija yra paremta juridinę galią turinčiais dokumentais ir yra skirta mokestinėms institucijoms, valstybinei statistikai, akcininkams, įmonių savininkams, kreditoriams, investuotojams ir visiems tiems, kuriuos domina konkrečios įmonės veikla. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.74 KB
AutoriusAusra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buhalterines apskaitos istatymai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą