Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo apskaita įmonėje (2)

Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo apskaita įmonėje (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Uždaviniai. Išsiaiškinti, kokį nusidėvėjimo būdą taiko pasirinkta įmonė ir ar ji laikosi kriterijų nustatytų atitinkamuose normatyvuose. Teorinė dalis. Tiesiogiai proporcingas (tiesinis) nusidėvėjimo skaičiavimo metodas. Produkcijos kiekio nusidėvėjimo apskaitos metodas. Ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaita pagreitintais nusidėvėjimo metodais. Praktinė dalis: TŪB "U". Pavyzdinis sąskaitų planas skirtas tik ilgalaikio turto skaičiavimui. Išvados. Priedas (1 psl.).

Ištrauka

Mano kursinio tema – ilgalaikio materialiojo turto apskaita pasirinktoje įmonėje. Darbas susidės iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Teorinėje dalyje aptarsiu pagrindinius dalykus susijusius su su ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo apskaita, o praktinėje analizuosiu TŪB "U" įmonės vedamą nusidėvėjimo apskaitą. Tai pagrindinis kursinio tikslas – išanalizuoti įmonės vedamą nusidėvėjimo apskaitą.
Uždaviniai. Išsiaiškinti, kokį nusidėvėjimo būdą taiko pasirinkta įmonė ir ar ji laikosi kriterijų nustatytų atitinkamuose normatyvuose.
Įmonės veikloje naudojamas ilgalaikis turtas palaipsniui nusidėvi. Tačiau šis procesas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas. Jos materialus daiktas savaime nesusidėvi. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas, kaip ir daugelis kitų finansinėje apskaitoje bei atskaitomybėje atspindimų procesų, sudėtingas ir nevienareikšmis, čia visuomet svarbu susitarimo ir sąlygotumo pradas, todėl be rimto teorinio pasirengimo šio proceso pavaizduoti buhalterinės apskaitos priemonėmis nepavyktų. Juolab, kad egzistuojant per ilgesnį laiką vis dėlto pastebimam fiziniam nusidėvėjimui, yra ir vadinamasis moralinis nusidėvėjimas, kai kuri nors dar visiškai neblogos techninės būklės verslo priemonė staiga "pasensta", nes jos funkcijos gali atlikti sukurta nauja – našesnė, pigesnė ar tobulesnė kokiais nors kitais parametrais. Šio dalyko reikia niekada nepamiršti ir nustatant laikotarpį, per kurį į gaminamų ar parduodamų prekių savikainą bus įskaičiuota ilgalaikio turto vertė, ir vėliau tą turtą naudojant, nes jo analogų rinkoje gali atsirasti bet kuriuo momentu. Ypač gerai šią nuostatą išryškina šiuolaikiniai kompiuteriai. Tikriausiai niekas nė neįsivaizduoja, kiek laiko fiziškai jie galėtų būti naudojami, nes tiek metų dar nepraėjo nuo jų sukūrimo. Juk šiandien niekas nedirbtų su tris kambarius užimančiomis elektroninėmis skaičiavimo mašinomis, kai tas pačias funkcijas tobuliau gali atlikti daug pigesnis kompiuteris, telpantis ant rašomojo stalo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis179.66 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. J. Žaptorius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio materialiojo turto nusidevejimo apskaita imoneje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc.dr. J. Žaptorius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą