Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Biudžetinės įstaigos sąmatos sudarymas: vidurinė mokykla

Biudžetinės įstaigos sąmatos sudarymas: vidurinė mokykla

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kursinio darbo tikslas: išmokti sudaryti biudžetinės įstaigos, Antakalnio vidurinės mokyklos, sąmatą. Vilniaus Antakalnio vidurinės mokyklos struktūra ir tipas. Švietimo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimas. Vilniaus Antakalnio vidurinės mokyklos darbuotojų atlyginimų skaičiavimas. Biudžetinių įstaigų išlaidos. Išvados.

Ištrauka

Šiandien biudžetas būtinas kiekvienai valstybei, jos valstybiniams ir visuomeniniams poreikiams užtikrinti. Jo atsiradimas ir vystimąsis organiškai susijęs su pačios valstybės susiformavimu bei tolesne jos plėtra. Biudžetinių santykių formavimąsi lemia atitinkamos aplinkybės, grindžiamos tuo, kad valstybėje turi būti sutelkta dalis nacionalinių pajamų, reikalingos valstybės uždaviniams vykdyti, bei atsiranda būtinybė skaičiuoti valstybės pajamas ir išlaidas iki planuojamų metų pradžios. Biudžetas yra labai svarbus biudžetinėms įstaigoms, kurios sudarydamos sąmatas gali gauti finansavimą būtiniausioms egzistavimo reikmėms vykdyti. Todėl šiame darbe skaičiuosiu švietimo įstaigos, Antakalnio vidurinės mokyklos darbuotojų atlyginimus, pagal 2008 metų LR švietimo ir mokslo ministro patvirtintą Švietimo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašą. Bei sudarysiu šios mokyklos sąmatą.
Kursinio darbo tikslas: išmokti sudaryti biudžetinės įstaigos, Antakalnio vidurinės mokyklos, sąmatą.
O darbo uždaviniai yra tokie:
1. trumpai aprašyti mokyklą, kuriai sudarysiu sąmatą;
2. aprašyti švietimo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką;
3. apskaičiuoti mokyklos darbuotojų darbo užmokestį;
4. sudaryti mokyklos asignavimų sąmatą.
5. pateikti išvadas.

Vilniaus Antakalnio vidurinės mokyklos struktūra ir tipas

Vilniaus miesto Antakalnio vidurinė mokykla yra Vilniaus savivaldybės biudžetinė, pelno nesiekianti švietimo, vaikų ugdymo institucija, teikianti bendrąjį vidurinį išsilavinimą. Vilniaus miesto Antakalnio vidurinė mokykla savo veiklą pradėjo 1973-03-30. Vilniaus 1-oji aštuonmetė mokykla įsteigta Vilniaus liaudies deputatų tarybos Vykdomojo komiteto 1973-03-30 sprendimu Nr.232. Vilniaus liaudies deputatų tarybos Vykdomojo komiteto 1978-04-07 sprendimu Nr. 131 1-oji aštuonmetė mokykla reorganizuota į Vilniaus 18-ąją vidurinę mokyklą. Vilniaus miesto Tarybos 1996-02-07 sprendimu Nr. 100 mokyklai suteiktas Vilniaus Antakalnio vidurinės mokyklos pavadinimas.
Biudžetinei įstaigai vadovauja vadovas kurį skiria pareigoms ir atleidžia iš jų steigėjas, jeigu įstatymai nenustato kitaip. Vilniaus Antakalnio vidurinei mokyklai nuo 1998 m. rugsėjo 15 d. mokyklai vadovauja Vita Kirkilienė.
Mokyklos direktorius turi teisę naudoti biudžeto lėšas savo vadovaujamai įstaigai išlaikyti ir sąmatose numatytoms priemonėms finansuoti, taip pat paskirstyti jiems skirtas biudžeto lėšas pavaldžioms įstaigoms, kadangi mokykla neturi sau pavaldžių įstaigų, tai šis punktas jai netaikomas.
Pagrindinė veiklos sritis – švietimas, rūšis - bendrasis vidurinis mokymas.
Mokykla priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Ugdymo formos – dieninė, savarankiškas mokymasis.
Tai nesiekianti pelno savivaldybės vaikų ir jaunimo ugdymo įstaiga, teikianti bendrąjį vidurinį išsilavinimą. Mokykla yra juridinis asmuo. Ji savo veiklą grindžia Lietuvos Respublikos konstitucija Švietimo ir kitais įstatymais, Vaiko teisių konvencija, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Švietimo ir mokslo ministerijos aktais ir mokymo nuostatais.
Šioje mokykloje bendrasis vidurinis išsilavinimas įgyjamas dvylikos metų trijų pakopų bendrojo lavinimo mokykloje:
1. Pirmoji pakopa – ketverių metų pradinė mokykla.
2. Antroji pakopa – šešerių metų pagrindinė mokykla,
3. Trečioji pakopa – dvejų metų vidurinė mokykla.
MOKYKLOS PROGRAMOJ YRA NUMATYTA: bendradarbiaujant su tėvais, mokykla numato ugdyti savarankišką, laisvei pajėgų, atsakingai savo gyvenimą kurti gebantį žmogų. Šito siekdama, ji augina tvirtus dorinius pagrindus ir savarankią pasaulėžiūrą turinčius, visapusiškai išsilavinusius, bendrauti ir bendradarbiauti gebančius, pilietiškai sąmoningus, atsakingus, tvirto charakterio, toliau mokytis ir dirbti pasirengusius, kultūriškai ir ekologiškai susipratusius, kūrybingus ir darnos siekti pajėgiančius jaunuolius ir jaunuoles. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis21.93 KB
Autoriusxxxx
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPetrauskienė
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasVilniaus skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biudzetines istaigos samatos sudarymas vidurine mokykla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 3 Klasė/kursas
  • Petrauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-5
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą