Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Inventorizacijos atlikimo tvarka ir rezultatų nustatymas

Inventorizacijos atlikimo tvarka ir rezultatų nustatymas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įžanga. Inventorizacijos atlikimo tvarka. Pasirengimas inventorizacijai. Ilgalaikio materialiojo turto inventorizacija. Žaliavų, medžiagų, prekių, pagamintos produkcijos, pinigų ir kitų materialinių vertybių inventorizacija. Nebaigtos gamybos, nebaigtos statybos ir nebaigtų remonto darbų inventorizacija. Ilgalaikio nematerialiojo turto, vertybinių popierių ir skolų inventorizacija. Inventorizacijos rezultatai ir jų atspindėjimas apskaitoje. Išvados. Priedai (6).

Ištrauka

Inventorizacija – vienas svarbiausių darbų, atliekamų prieš parengiant metinę finansinę atskaitomybę. Tai įmonės ilgalaikio turto, žaliavų, medžiagų, prekių, pagamintos produkcijos, nebaigtos gamybos bei kitų atsargų, skolų, pinigų, vertybinių popierių ir kito turto patikrinimas ir faktiškai rastų likučių palyginimas su apskaitos duomenimis.
Inventorizacija – būdas faktiniams turto likučiams natūra nustatyti ir palyginti su apskaitos rodikliais. Inventorizuojamas ne tik įmonėje esantis nuosavas bei trečiųjų asmenų turtas, bet ir įmonės skolos tretiesiems asmenims.
Kurį laiką inventorizacijai LR norminiuose aktuose trūko dėmesio, nebuvo griežtai reikalaujama atlikti ją kasmet. Daugelis apskaitininkų džiaugėsi, kad nereikia atlikti daug darbo ir žinių reikalaujančios, tačiau per daugelį metų formalumu tapusios procedūros. Kai kurių įmonių vadovai ir vyriausieji finansininkai turtą inventorizavo atsižvelgdami į savininkų ar akcininkų interesus, o inventorizacijos rezultatus įformindavo remdamiesi iš ankstesnių laikų išlikusiomis instrukcijomis. Tačiau po 1999 m. birželio 3d. LR Vyriausybės nutarimo Nr. 719 patvirtinimo, įmonėse turi būti atliekama metinė, periodinės inventorizacijos.
Inventorizacija reikšminga keletu aspektų.
Pirma, patikrinima, ar faktiškas įmonės disponuojamas turtas atitinka užregistruotą buhalterinės apskaitos registruose. Tai svarbu ne tik turto apsaugos nuo grobstytojų prasme. Taikant periodinius atsargų apskaitos metodus, turto inventorizacija kartais būna itin svarbus arba net vienintelis duomenų apie prekių atsargas šaltinis. Todėl, tik inventorizavus atsargas, galima apskaičiuoti parduotų prekių savikainą, nes būtina patikrinti realiai esančius prekių kiekius su kiekiais užregistruotais apskaitoje.
Darbo tikslas: išsiaiškinti inventorizacijos atlikimo tvarką ir reikšmę finansinei apskaitai.
Darbo uždaviniai:
Susipažinti su LR Vyriausybės teisės aktais, reglamentuojančiais inventorizacijos tvarką.
Išsiaiškinti, kokios yra inventorizacijos rūšys.
Išanalizuoti, kam reikalingos neeilinės inventorizacijos.
Išanalizuoti, kaip pildomi inventorizacijos aprašai, kokios jų rūšys.
Darbo objektas. Kursinio darbo objektas – Lietuvoje galiojanti inventorizacijos tvarka
Metodai. Nagrinėjant suformuluotus darbo uždavinius naudota sisteminė literatūros analizė.
Darbo rezultatai. Inventorizacijos reikšmės pagrindimas: inventorizaciją būtina atlikti prieš sudarant finansinę atskaitomybę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis64.63 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Inventorizacijos atlikimo tvarka ir rezultatu nustatymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais