Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Pardavimų apskaita (2)

Pardavimų apskaita (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos esmė. Pajamų ir sąnaudų pripažinimas. Pajamų pripažinimo skirtumai VAS, PVM ir pelno mokesčio įstatyme. Pardavimo pajamų pripažinimo atvejai. Parduoti skirtų atsargų apskaitos modeliai. Parduotų prekių ir atsargų savikainos nustatymas. Sąnaudų pripažinimas ir dydžio nustatymas. Grynuosius pardavimus koreguojantys veiksniai. Informacijos atskleidimas finansinėje atskaitomybėje. Pardavimus įforminantys dokumentai. Buhalterinės apskaitos registrai. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Kiekviena įmonė, siekianti pelno, turi tikslą- parduoti prekes, iš to uždirbti pajamų bei gauti pelno. O tai gali padaryti, jei įmonė kuo pigiau nusipirks arba pati pagamins prekes ir jas parduos brangiau. Žodis "prekės" finansinėje apskaitoje suprantamas kaip iš kitų įmonių nupirktos ir perparduoti skirtos vertybės, įmonėje pagaminta ir tretiesiems asmenims skirta parduoti produkcija bei klientams suteiktos paslaugos. Prekės- tai yra visa, iš ko įmonė gali uždirbti pajamų jas pardavus.
Pardavimų apimtis ir jos pasikeitimas- vienas svarbiausių finansinės atskaitomybės rodiklių, padedančių išanalizuoti ir įvertinti įmonės veiklą. Tai aktualu ne tik įmonės valdytojams, bet ir kreditoriams, akcininkams bei mokesčių institucijoms.
Labai svarbu tiksliai užregistruoti pardavimo operacijas ir gauti tikslius įmonės veiklos rezultatus. Nes įmonės veiklos rezultatų iškraipymas, jų pagerinimas arba pabloginimas, gali turėti neigiamos įtakos tolesniai įmonės veiklai, įmonės valdymui. Be to, teisingas pajamų bei sąnaudų finansinės apskaitos vedimas leidžia praktiškai realizuoti palyginimo principą, kuris reikalauja, kad kaupimo principu apskaičiuotos per ataskaitinį laikotarpį uždirbtos pajamos būtų palyginamos su šias pajamas uždirbant patirtomis sąnaudomis.
Kiekviena įmonė deda daug pastangų ieškodama rinkoje savo produkcijos ar paslaugų pirkėjų, be kurių nebūtų įmanoma parduoti savo prekių ir taip gauti pajamų bei pelno.
Pagrindines pardavimo pajamų pripažinimo taisykles reglamentuoja Tarptautiniai apskaitos standartai, Europos Sąjungos direktyvos, taip pat Lietuvos Respublikos teisės aktai. Svarbiausi iš jų yra Buhalterinės apskaitos įstatymas (2001 11 6, Nr. IX-574) ir Verslo apskaitos standartai (2003 12 18 nutarimas Nr. 1).
Šio darbo tikslas- išanalizuoti pardavimų apskaitą, jos esmę, reikšmę įmonės veiklai, būtinumą bei tikslus.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti pagrindinius pardavimo pajamų pripažinimo apskaitoje atvejus;
2. Išanalizuoti pagrindinius pardavimo sąnaudų pripažinimo apskaitoje atvejus;
3. Apžvelgti veiksnius, kurie koreguoja grynuosius pardavimus;
4. Pateikti pardavimo pajamų dokumentavimą.
Darbą sudaro keturi skyriai. Pirmoje darbo dalyje aptariama pardavimų apskaitos reikšmė įmonės veiklai, nes kiekvienai įmonei labai svarbu, kad jų vedama pardavimų apskaita atspindėtų teisingus įmonės veiklos rezultatus. Tai turi įtakos tolimesnei įmonės veiklai. Antrame darbo skyriuje pereinama prie pajamų ir sąnaudų pripažinimo atvejų. Kadangi dauguma įmonių bendradarbiauja su užsienio įmonėmis bei konkuruoja tarpusavyje, tai trečioje dalyje panagrinėjau grynuosius pardavimus koreguojančius veiksnius, tokius kaip valiutos kurso pasikeitimą, įvairių nuolaidų taikymus. Paskutinėje dalyje pateikti prekių pirkimo ir pardavimo dokumentai kruopščiai pardavimų ir pirkimų apskaitai vesti, nes tai labai kontroliuoja mokesčių administratoriai.
Darbe naudoti šie tyrimo metodai: aprašomasis, lyginamasis, loginis, įstatymų analizė.
Analizuojant literatūrą, daugiausiai aktualios informacijos pavyko rasti norminiuose teisės aktuose. Pagrindiniai apibrėžimai, pardavimų apskaitos eiga - rečiau besikeičianti informacija, todėl jos buvo ieškota knygose.
Darbo išvados pateikiamios išvadų skyrelyje.
Visa literatūra, kuri buvo naudojama rašant šį kursinį darbą, yra surinkta, susisteminta bei pateikta literatūros sąraše. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Dydis286.25 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pardavimu apskaita (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais