Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio turto apskaita įmonėje: UAB "Bentlis"

Ilgalaikio turto apskaita įmonėje: UAB "Bentlis"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Informacija apie įmonę. Ilgalaikio turto apskaita. Įmonės ilgalaikis turtas? Ilgalaikio turto klasifikavimas, įkainojimas. Ilgalaikio turto sintetinės ir analitinės apskaitos organizavimas įmonėje. Objektų inventoriniai numeriai, jų suteikimo sistema įmonėje. Materialaus ilgalaikio turto įsigijimo ir nurašymo tvarka, dokumentinis įforminimas ir apskaita. Objektų vidinio perkėlimo dokumentavimas ir apskaita. Nuosavos statybos, remonto ir rekonstrukcijos darbų dokumentavimas ir apskaita. Įmonės ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) ekonominiai normatyvai. Nusidėvėjimo (amortizacijos). Skaičiavimas įmonėje ir apskaita. Įmonės nematerialusis ilgalaikis turtas. Nematerialiojo turto įsigijimo, nurašymo ir amortizacijos skaičiavimo tvarka ir apskaita. Formavimo savikainos sudėtis įmonėje. Kapitalizuotų išlaidų apskaita, jų amortizacija ir nurašymas. Įmonės finansinis turtas, jo apskaita. Ilgalaikio turto inventorizavimo tvarka, rezultatų dokumentinis įforminimas ir neatitikimų naikinimas apskaitoje. Priedas: ilgalaikio turto apskaitos dokumentų pavyzdžiai. Ilgalaikio materialiojo turto registracijos knyga. Ilgalaikio turto sąrašas pagal buvimo vietą. Ilgalaikio turto apskaitos kortelė. Ilgalaikio materialiojo turto įvedimo į eksploataciją aktas. Savos gamybos ilgalaikio turto pajamavimo aktas. Ilgalaikio turto perdavimo-priėmimo aktas. Ilgalaikio turto likvidavimo aktas. Materialinių vertybių, gautų ardant ir demontuojant pastatus bei įrenginius, pajamavimo aktas. Ilgalaikio turto remonto sąnaudų kortelė. Suremontuotų, modernizuotų ar rekonstruotų objektų perdavimo-priėmimo aktas. Ilgalaikio materialiojo turto inventorizacijos aprašas. Ilgalaikio materialiojo turto inventorizacijos aprašas. Vertybinių popierių inventorizacijos aprašas. Ilgalaikio turto inventorizacijos rezultatų sutikrinimo žiniaraštis. Ilgalaikio turto nusidėvėjimo skaičiavimo žiniaraštis.

Ištrauka

Šio darbo tema – ilgalaikio turto apskaita įmonėje. Įmonė kurios ilgalaikio turto apskaitą nagrinėsiu yra Uždaroji akcinė bendrovė ,,Bentlis", ji yra užregistruota Utenos savivaldybėje, 2000-03-01. ,,Uždaroji akcinė bendrovė – tai tokia verslo organizacija, kurią valdo keletas asmenų, kuriai įsteigti reikalingas atitinkamų valdžios organų leidimas". Bendrovės vardas kilęs iš vieno iš pirmųjų amerikietiškų automobilių pavadinimo. Tai aišku, kad ir veikla susijusi su automobilių verslu. Bendrovė teikia paslaugas – automobilių paravimo komiso paslaugas – tai yra pardavimo-pirkimo pažymų įforminimas taip pat automobilių parkavimas. Bendrovę įsteigė du asmenys–akcininkai,ji yra jų nuosavybė.,,Uždarosios akcinės bendrovės nuosavybė, paskirstoma akcijomis, dėl to bendrovės savininkai vadinami akcininkais. Akcijos – tai bendrovės nuosavybės teisių dalis; tai bendrovės nuosavybės vienetą paliudijantis sertifikatas".
Įmonės valdymą organizuoja akcininkų susirinkimas, jo nariais yra įmonės akcininkai, o sekretorė įmonės buhalterė. Vienas iš akcininkų yra įmonės direktorius, jis su kitu akcininku turi vienodas bendrovės valdymo teises. Įmonės įstatinis kapitalas yra 20000 Lt, abu akcininkai įnešę į bendrovę po 10000Lt., akcijos vertė - 100 Lt., jie abu turi po vienodą kiekį akcijų. Bendrovėje dirba penki darbuotojai, tai –direktorius, buhalterė, vadybininkas-vairuotojas ir du apsaugos darbuotojai. Bendrovė nėra didelė, materialiojo turto taip pat nėra daug,todėl buhalterinė apskaita nėra sudėtinga. Ją tvarko buhalterė, jos darbas nėra kompiuterizuotas. Vadybininkas rūpinasi klientais, išrašinėja komisines pirkimo- pardavimo pažymas. Pažymų išrašymas yra labai kontroliuojamas, nes pirkimo – pardavimo pažymos yra griežtos apskaitos dokumentai.
Bendrovė dirba pelningai ir yra PVM mokėtoja. Bendrovė moka tokius mokesčius: juridinio asmens pelno mokestį, pridėtinės vertės mokestį, mokestį už aplinkos teršimą, kelių mokestį, socialinio draudimo mokesčius, taip pat fizinių asmenų pajamų mokestį. FAPM įmonė išskaičiuoja iš fizinių asmenų kurie parduoda turtą – autotransportą. Jeigu asmuo parduoda ne pirmą automobilį (arba kitą transporto priemonę, pvz. motociklą) per metus, nuo antro parduodamo vienarūšio turto iš jo yra atskaitomas FAPM 10% nuo pardavimo vertės, atskaičius neapmokestinamąjį minimumą ( šiuo metu 250.00 ), jeigu tai ne pirmas automobilis per metus ir ne pirmas per einamąjį mėnesį yra apmokestinama FAPM 10% visa parduodamo turto vertė neatskaitant neapmokestinamojo minimumo. Išskaitytas FAPM iki kito mėnesio 10 dienos turi būti deklaruojamas (pristatomos pardavimo – pirkimo pažymos sąskaitos) valstybinei mokesčių inspekcijai ir sumokama išskaityta suma. Tai yra didelis ir atsakingas darbas kurį atlieka buhalterė, nes įmonė užsiima specifine komiso veikla.
Įmonės buhalterija tvarko tokius apskaitos barus : ilgalaikio turto dokumentų, skolų apskaitas dokumentų, kasos operacijų apskaitos dokumentų, banko operacijų apskaitos dokumentų, įsipareigojimų apskaitos dokumentų, darbo užmokesčio apskaitos dokumentų, specialiųjų apskaitos dokumentų blankų apskaitos dokumentų, pagrindinių sutarčių ir kitų juridinių dokumentų, savininkų nuosavybės dokumentų, įvairių pažymų ir apyskaitų dokumentų.
UAB,,Bentlis", materialiojo ilgalaikio turto apskaitos tvarkyme naudojasi tiesiog proporcingu ( tiesiniu) nusidėvėjimo skaičiavimo metodu.
Visų rūšių įmonės, įstaigos ir organizacijos pačios nustato turimo ilgalaikio turto (materialaus ir nematerialaus ) nusidėvėjimo ( amortizacijos ) normatyvus, neviršydamos Ekonomikos ir Finansų ministerijų nustatytų maksimalių ekonominių normatyvų .
Materialaus ilgalaikio turto nusidėvėjimo normatyvai nustatomi atsižvelgiant į konkrečių objektų naudingo eksploatavimo laiko normą (metais), kurią įmonės taip pat nustato pačios. Nusidėvėjimo ( amortizacijos ) normatyvai ( metais ) paskaičiuoti įvertinant visą gamybinių pajėgumų panaudojimą. Tuo atveju, kada įmonės savo gamybinius pajėgumus panaudoja nevisiškai, jos gali mažinti priimtus skaičiavimuose nusidėvėjimo (amortizacijos) atskaitymų normatyvus, apie tai pranešdamos mokesčių inspekcijai. Tokie pakeitimai gali būti daromi metų pradžioje tik kartą per metus. Nusidėvėjimo sumos priskaičiuojamos kasmet, paskirstant šias sumas tolygiai mėnesiais ir kas mėnesį įskaitant į gamybos ir produkcijos (darbų, paslaugų) savikainą. Nusidėvėjimas skaičiuojamas perduotiems naudoti ilgalaikio turto objektams (pradedant nuo kito mėnesio 1 dienos, ir neskaičiuojamas nuo kito mėnesio 1 dienos po jų nurašymo ar pardavimo).
Materialaus ilgalaikio turto nusidėvėjimo skaičiavimo metodą įmonės pasirenka pačios.
Bendrovės dokumentai yra saugomi buhalterijoje, laikantis nustatytų LRV dokumentų saugojimo įstatymų reikalavimų , norminių aktų, o taip pat bendrovės vidaus taisyklių ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-12
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis40.7 KB
AutoriusASTA
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Ivanauskienė
Švietimo institucijaAlantos technologijos ir verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto apskaita imoneje UAB Bentlis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Alantos technologijos ir verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
  • D. Ivanauskienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą