Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos organizavimas viešojo sektoriaus organizacijose ir verslo įmonėje

Apskaitos organizavimas viešojo sektoriaus organizacijose ir verslo įmonėje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Įvadas. Įmonių klasifikacija. Apskaitos politika. Apskaitos politikos objektų palyginimas biudžetinėse įstaigose bei verslo įmonėse. Apskaitos vedimo tvarka. Apskaitos dokumentų saugojimo tvarka. Darbo užmokesčio skaičiavimo ir mokėjimo tvarka. Buhalterinės apskaitos dokumentai. Biudžetinės įstaigos apskaitos dokumentų rūšys. Piniginiai dokumentai. Apskaitos formos ir jų taikymas. Memorialinė-orderinė apskaitos forma. Žurnalinė-orderinė apskaitos forma. Didžioji knyga. Jos pildymo tvarka. Išvados. Priedai (6). Išnašos.

Ištrauka

Apskaitos organizavimas yra labai sudėtingas ir ilgas procesas vykstantis įmonėje. Šio proceso ypatumai yra saviti įvairaus tipo įmonėse. Nuo to kaip kruopščiai bus organizuojamas apskaitos vykdymas bei tvarka, priklauso įmonės sėkmė, geri finansiniai rezultatai bei ateities perspektyvos.
Pagrindinė priemonė sėkmingam apskaitos organizavimui įmonėje yra apskaitos politikos sudarymas. Tai pagal Buhalterinės apskaitos įstatymą turėtų būtį įmonės vadovo kompetencijoje. Su įmonės apskaitos politika turi būti supažindinti visi darbuotojai, o ypač buhalterijos skyrius, nes jis tiesiogiai atsakingas už įmonės apskaitos vedimą.
Darbo tikslas yra paanalizuoti apskaitos organizavimą viešojo sektoriaus organizacijose ir verslo įmonėse bei palyginti tarpusavyje jų apskaitos politikos sudarymo subtilybes bei tam tikrus straipsnius, apskaitos dokumentus bei naudojamas apskaitos formas.
Tikslas bus bandomas pasiekti pateikiant pastebėtus analizuojamų įmonių skirtumus bei panašumus tam tikroje srityje.
Darbe remtasi moksline literatūra, internetiniais šaltiniais, pateikiamais priedais.

Darbe bus kalbama apie dvi įmonių grupes t.y. apie biudžetines įstaigas bei verslo įmones, todėl šiame skyriuje tikslinga susipažinti su trumpais įmonių apibūdinimais bei jų klasifikacija. Biudžetinė įstaiga yra savo pavadinimą turintis viešasis juridinis asmuo, visiškai arba iš dalies išlaikomas iš valstybės arba savivaldybių biudžetų asignavimų ir taip įvardytas jo steigimo dokumentuose, kuris gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, taip pat būti ieškovu arba atsakovu teisme. Biudžetinės įstaigos steigiamos tam tikroms valstybės funkcijoms vykdyti. Biudžetines įstaigas pagal valstybės vykdomas funkcijas galima suskirstyti :
1) Bendras valstybės valdymas: Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos ambasados ir atstovybės užsienyje, valstybės finansų ir mokesčių įstaigos, apskričių viršininkų administracijos, savivaldos institucijos ir kitos valdymo įstaigos.
2) Krašto apsauga: Karinės mokslo įstaigos, kariniai batalionai, savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba, motorizuota pėstininkų brigada ir kitos karinės įstaigos.
3) Viešoji tvarka ir visuomenės apsauga: Policijos komisariatai, pasienio policija, priešgaisrinės apsaugos tarnybos, teisėsaugos institucijos, pataisos darbų kolonijos, kalėjimai ir kitos įstaigos.
4) Švietimas: Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, bendrojo lavinimo pradinės ir vidurinės mokyklos, internatinės mokyklos, profesinės mokyklos, aukštesniosios mokyklos, kolegijos, aukštosios mokyklos, kvalifikacijos kėlimo įstaigos.
5) Sveikatos priežiūra: Valstybės asmens sveikatos priežiūros biudžetinės, valstybės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos, mokslo institucijos ir kitos sveikatos priežiūros įstaigos.
6) Socialinė apsauga, globa ir rūpyba: Globos ir rūpybos įstaigos, senelių globos namai (pensionai), įstaigos, globojančios negalią turinčius asmenis, kitos globos ir rūpybos įstaigos.
7) Sveikatingumas (sportas), rekreacija, kultūra: Sportininkų rengimo centrai, bibliotekos, muziejai, parodų salės, kino studijos, teatrai, viešosios informacijos institucijos, religinės bendruomenės ir kt. įstaigos.
8) Žemės ūkis, miškininkystė, žuvininkystė ir veterinarija: Nacionaliniai parkai, Veterinarijos tarnybos ir kt. [1]
Verslo įmonė – ūkinis vienetas, turintis savo firmos vardą, įsteigtas įstatymų nustatyta tvarka tam tikrai komercinei-ūkinei veiklai. Įmonę sudaro medžiaginiai-daiktiniai, finansiniai ir nematerialūs aktyvai, teisės ir pareigos. Įmonė gali veikti kaip juridinis arba fizinis asmuo.
Pagal įmonės valdymą Lietuvoje yra skiriamos šios pagrindinės verslo įmonių formos:
1) Bendrovė:
• (Atviroji) akcinė bendrovė, AB
• Uždaroji akcinė bendrovė, UAB
• Žemės ūkio bendrovė, ŽŪB
• Kooperatinė bendrovė (kooperatyvas);
• Individuali (personalinė) įmonė, IĮ.
2) Bendrija:
• Tikroji ūkinė bendrija, TŪB
• Komanditinė ūkinė bendrija, KŪB
• Profesinė bendrija (lot. societas). [2] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis531.93 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos organizavimas viesojo sektoriaus organizacijose ir verslo imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 35 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą