Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Buhalterinės apskaitos praktikos ataskaita: ūkininko ūkis

Buhalterinės apskaitos praktikos ataskaita: ūkininko ūkis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Praktika ir jos tyrimo tikslai. Apie įmonę. Ūkininko Stasio Dakanio ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymo supaprastintąja apskaitos sistema rekomendacijos. Bendrosios nuostatos. Vartojamos sąvokos. Ūkinių operacijų dokumentavimas. Apskaitos registrai. Piniginių įplaukų ir piniginių išlaidų registravimas ir kaupimas. Ilgalaikio turto apskaita. Trumpalaikis turto apskaita. Atsiskaitymų apskaita. Ūkininko ūkio finansinė atskaitomybė. Finansinio rezultato apskaita. Ūkininko ūkio balansas. Pinigų Srautų ataskaita. Išvados.

Ištrauka

Apskaita – tai procesas, kurio metu registruojama, klasifikuojama, kaupiama ir perduodama finansinė informacija.
Buhalterinė apskaita turi tiksliai atspindėti įmonės būklę ir specifinius jos bruožus tam tikru laiko momentu. Informacija apie įmones turi būti pateikta vienoda tvarka, kad jos vartotojai galėtų palyginti investavimo į įvairius objektus privalumus ir trūkumus. Įmonių apskaitos skirtumus pirmiausia sąlygoja tų įmonių nuosavybės įvairovė, nes nuo to priklauso apskaitos sudėtis ir jos pateikimo vartotojams būdas. Apskaita negali būti vienoda net tos pačios nuosavybės formos įmonėje.
Nuo 2007 m. spalio 8 d. iki 2007 m. spalio 28 d. (120 val.) atlikau praktiką ūkininko Stasio Dakanio ūkyje. Ūkininko paprašiau, kad mane supažindintų su įmonėje veikiančia apskaitos sistema. Įmonėje dirbanti finansininkė padėjo man įsigilinti į buhalterio darbą, jo svarbą pačiai įmonei. Pabandysiu trumpai pateikti, tai ką sužinojau ir išmokau per tas dvi praktikos savaites.
Praktikos tikslai:
a) išnagrinėti norminius dokumentus, reglamentuojančius apskaitos dokumentų naudojimo ir perengimo tvarką:
b) išnagrinėti įmonės finansinę atskaitomybę reglamentuojančius dokumentus, mokėti taikyti pagrindines jų nuostatas:
c) išnagrinėti pagrindinių finansinių ataskaitų parengimą.
Ūkininkas Stasys Dakanis ūkininkauja jau labai senai, bet pagal įstatymą nuo 2004 m. Ūkis yra Būgenių kaime Mažeikių rajone. Ūkininkas Stasys Dakanis yra PVM mokėtojas.
Ūkininko pagrindinė veikla – grūdiniai augalai.
Ūkyje dirba trys žmonės.
Bendrovėje apskaita vedama ir finansinė atskaitomybė sudaryta vadovaujantis Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymu, verslo apskaitos standartais ir įmonės apskaitos politika. Taip pat sudarant finansinę atskaitomybę vadovautasi bendraisiais apskaitos principais: palyginimo, atsargumo, neutralumo ir turinio svarbos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos praktikos ataskaita
KategorijaApskaita
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis22 puslapiai 
Dydis30.62 KB
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word apskaitos praktikos ataskaita ukyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais